Przedsiębiorca
7 marca 2019

Finansowanie nowe samochodu. Metody nabycia auta z salonu

Obecnie mało kto kupuje nowy samochód za gotówkę. Zawieranie umów kredytowych i leasingowych na zakup pojazdu jest możliwe zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jakie zatem możliwości mają osoby, które chcą zakupić nowe auto prosto z salonu? Jakie rozwiązania do dyspozycji mają przedsiębiorcy, a jakie osoby fizyczne?

Kredyt dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni, którzy decydują się na zakup samochodu z salonu samochodowego, na ogół wykorzystują do tego celu kredyt. W tym  przypadku znaczenia nie ma stan cywilny czy stopień pokrewieństwa potencjalnych kredytobiorców. Kredyt na nowy samochód uzyskać mogą osoby prywatne, małżeństwa czy pary żyjące w związkach partnerskich. Trzeba jedynie posiadać udokumentowane źródło dochodów. W praktyce już w ciągu godziny od momentu złożenia wniosku można uzyskać wstępną decyzję kredytową. Warto przy tym skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Wysokość miesięcznych rat i termin ich płatności można dopasować do własnych potrzeb.

Leasing dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z kolei przy zakupie nowego samochodu najczęściej decydują się na leasing. W ten sposób mogą użytkować pojazd bez konieczności jego zakupu. Wstępna decyzja leasingowa również wydawana jest bardzo szybko. Także i w tym przypadku można zdecydować się na pomoc ze strony profesjonalnego doradcy leasingowego. Wysokość miesięcznych rat i termin ich płatności jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb i możliwości przedsiębiorcy. Wszystkie formalności związane z rejestracją i ubezpieczeniem auta załatwia już sam salon. Warto przy tym pamiętać, że do wyboru są dwa rodzaje leasingu: finansowy i operacyjny.

Ciekawa alternatywa – Volvo Car Easy Lease

Nie mniej ciekawa dla przedsiębiorców jest opcja Volvo Car Easy Lease, dostępna np. w salonie Volvo Car Wrocław-Bielany. To nowoczesny sposób finansowania pojazdów marki Volvo. Wpłata własna w tym przypadku wynosi nawet 0 zł. Jednocześnie można liczyć na ciągłą opiekę techniczną nad samochodem, przeglądy w serwisach ASO czy na samochód zastępczy w razie potrzeby. Auto w ramach powyższego programu jest ubezpieczone. Przy okazji klient uzyskuje atrakcyjne rabaty paliwowe oraz dostęp do usługi door to door. Co ciekawe, flota nie obciąża bilansu firmy, tak jak ma to miejsce w przypadku samochodów kupionych na kredyt. Kolejną opcją do wyboru dla przedsiębiorców jest usługa abonamentowa Care by Volvo. To świetna opcja dla firm, które nie mają czasu zajmować się pojazdami samodzielnie.