Wózek widłowy Przedsiębiorca
24 sierpnia 2021

Gdzie najlepiej kupić używany wózek widłowy do swojej firmy?

Wózki widłowe to bardzo przydatne urządzenia, które sprawdzają się w wielu branżach, a głównie w logistyce i handlu. Ze względu na swoją funkcjonalność i wszechstronność znajdują zastosowanie w firmach ukierunkowanych na zwiększanie wydajności i efektywności biznesowej. Czasem nie opłaca się zakup nowego sprzętu i wówczas lepiej zdecydować się na kupno maszyny używanej. Gdzie tego dokonać?

W miejscach, które specjalizują się w wózkach widłowych

Pierwsza zasada jest taka, by kupować wózki u takich dostawców, którzy całą swoją działalność koncentrują właśnie na wspomnianych maszynach. Takie przedsiębiorstwa zazwyczaj dysponują odpowiednią wiedzą i zatrudniają doświadczonych fachowców, którzy znają się właśnie na tym obszarze działalności i zawsze są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Firmy takie jak HM Serwis oferują nie tylko wynajem i sprzedaż wózków widłowych nowych i używanych, ale także ich serwis.

To ostatnie jest bardzo przydatne z punktu widzenia eksploatacji, bo w razie jakichkolwiek nieprawidłowości sprzedawca dokładnie wie, z czym ma do czynienia i jaka jest specyfika danego sprzętu. Jest w stanie szybko zareagować na pojawiającą się usterkę. Zwłaszcza gdy istnieje możliwość sprawnego dojazdu do klienta, a tak jest w przypadku HM Serwis.

Urządzenia od uznanych producentów

Zasadniczo jednak oferowane przez wspomnianego dostawcę maszyny mają na tyle dobrą jakość i niezawodność, że nie ma obaw, że coś się zepsuje w najbliższych miesiącach i latach użytkowania.

Wszystkie sprawdzone przez powyższy serwis wózki widłowe mają gwarancję od 6 do 24 miesięcy – w zależności od rocznika i ogólnego stopnia zużycia.

Renoma poszczególnych producentów również mówi sama za siebie. Produkty takich marek jak Toyota, Nissan, Linde, Caterpillar, KOMATSU, Combilift, AUSA, Aisle Master czy Mitsubishi to najlepsza klasa na rynku.

Szereg usług dodatkowych

Nie chodzi jednak wyłącznie o samą sprzedaż, bo godne zaufania firmy oferują klientowi biznesowemu także wartość dodaną w postaci usług pokrewnych i perfekcyjnej obsługi około- i posprzedażowej.

Doradcy powinni dobierać używane wózki widłowe w sposób indywidualny, uwzględniając sprecyzowane potrzeby klienta oraz potencjalne warunki pracy.

Bardzo interesującą opcją z punktu widzenia biznesowego jest ponadto możliwość odkupienia starszego modelu wózka i rozliczenie go w ramach transakcji wiązanej. Warto skontaktować się bezpośrednio z przedsiębiorstwem oferującym tego typu usługę i dopytać o szczegóły.