Folia termokurczliwa Przedsiębiorca
5 lipca 2021

Gdzie sprawdzą się folie termokurczliwe?

Folia to uniwersalny produkt, który ma szerokie zastosowanie. Przy jej pomocy można opakowywać przedmioty różnej wielkości lub żywność. Podstawowe zalety folii to sterylność, wytrzymałość, a także odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak drobnoustroje, kurz, pleśń, grzyby czy wilgoć. Szczególnym ich rodzajem jest folia termokurczliwa. Do czego służy? I gdzie ją można wykorzystać?

Folia termokurczliwa – podstawowe informacje

Podstawową właściwością folii termokurczliwej jest to, że pod wpływem ciepła kurczy się, dzięki czemu ściśle przylega do produktu, który się w niej znajduje. Do jej produkcji stosuje się polimery. Jest łatwa w użyciu i bardzo tania. Nie wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu.

Folia termokurczliwa jest przezroczysta, co umożliwia identyfikację zapakowanych produktów, a także ich segregację. Istnieją różne warianty tego rodzaju folii. Rękawy sprawdzają się przy pakowaniu pojedynczych, dosyć małych przedmiotów. Taśmy foliowe są dostępne w różnych długościach oraz szerokościach, dlatego nadają się przy towarach o dużych gabarytach. Dużą zaletą pakowania produktów w folię termokurczliwą jest estetyczny efekt końcowy, to dlatego pakuje się w nią różne zabawki czy kosmetyki.

Gdzie wykorzystuje się folię termokurczliwą?

Folia termokurczliwa ma wiele zastosowań. Służy przede wszystkim do zabezpieczenia różnych produktów, zarówno jednostkowych, jak i zbiorczych. Bardzo często używa się jej do tworzenia zgrzewek żywności. To produkt przeznaczony nie tylko dla różnych branż przemysłowych, ale także dla indywidualnych użytkowników.

Estetyka pakowania umożliwia stosowanie folii termokurczliwej niemal w każdej branży. Chętnie korzystają z nich sklepy, firmy transportowe i produkcyjne. Taki materiał doskonale sprawdza się przy pakowaniu jedzenia, czyli m.in. pieczywa, czekoladek czy ciastek (takie folie muszą być jednak dopuszczone do kontaktu z żywnością), a także produktów budowlanych, np. listew przypodłogowych czy paneli. Księgarnie często pakują w nie książki. Folia termokurczliwa ma również zastosowanie w logistyce i copackingu – za jej pomocą zabezpiecza się produkty na czas transportu i magazynowania. Aby taki wyrób był wysokiej jakości, należy korzystać z usług sprawdzonych producentów różnego rodzaju folii. Jedną z takich firm jest Folios, która oferuje produkty foliowe w niskich cenach.

Folia termokurczliwa jest specyficznym rodzajem folii, który – w przeciwieństwie do innych jej wariantów – zapewnia estetyczny wygląd pakowanym rzeczom. Można z niej korzystać zarówno w przemyśle, jak i w domowych warunkach. Oczywiście ważna jest jakość produktu, dlatego warto wybierać sprawdzone polskie firmy.