recepcja Przedsiębiorca
30 czerwca 2020

Hotel idealny dla biznesu

Choć hotele powszechnie kojarzą się z urlopem spędzanym w odległym kraju, ewentualnie romantycznym weekendem dla dwojga, to wcale nie rzadko, służą różnego rodzajom ludziom interesu. Podróże dla wielu mniejszych i większych przedsiębiorców oraz osób zatrudnionych przez korporacje, to codzienność, w ramach której toczy się zwyczajny dzień ich pracy. W artykule, zwracamy uwagę na udogodnienia, które należy wziąć pod uwagę, poszukując idealnego obiektu do celów biznesowych.

Wyjazdy służbowe nie mogłyby się wręcz odbywać, bez specjalnie dostosowanych miejsc noclegowych, zapewniających, przy okazji, szereg usług na najwyższym poziomie. W czasie sporej konkurenci panującej w tym obszarze, odpowiednie pokoje hotelowe, muszą być w pewien sposób uzupełniane przez przestronne sale konferencyjne i oferującą znakomitą jakość obsługi, restaurację.

Lojalny klient biznesowy

Częste podróże, szkolenia oraz delegacje, będące standardem w świecie biznesu, sprawiły, że firmy dokładnie wiedzą, czego chcą, dlatego też celować będą w określony typ usług. Może się to wydawać sporym utrudnieniem dla właścicieli ośrodków, jednak rzeczywistość jest zgoła inna – klient tego typu jest szczególnie ceniony; choć wymagający, to dobrze potraktowany, pozostanie lojalny, polecając dalej wygody, jakich zaznał.

Po pierwsze, lokalizacja

Lokalizacja to czynnik ważny właściwie w każdej dziedzinie życia, nie inaczej jest w branży hotelarskiej. Strategiczne usytuowanie to nie tyle ogromny atut, co podstawa. Obiekt znajdujący się w pobliżu lotniska, dworca kolejowego, wjazdu na autostradę, czy też w samym sercu dzielnicy finansowej, z pewnością przyciągnie wielu przyjezdnych. Z drugiej strony, bliskość miejsc turystycznych, czy terenów odznaczająca się malowniczym krajobrazem, to równie atrakcyjna cecha – wszystko w końcu zależy od preferencji odwiedzającego. Pamiętajmy, że dogodny dojazd i rozległy parking to także absolutna konieczność.

Standard liczony w gwiazdkach

Elementem, na który wszyscy zwracają uwagę, bez względu na rodzaj wyjazdu, jest kategoria obiektu. Do celów biznesowych znakomicie nadają się te trzygwiazdkowe, oferujące doskonałą jakość w niewygórowanej cenie, czego naprawdę dobrym przykładem może być, znajdujący się w gdańsku Hotel Amber. W miejscu takim ja to, możemy liczyć na niebanalny wystrój, bogate wyposażenie i, przede wszystkim, komfortowe warunki, zapewniające jakże ważny po męczącym dniu, wypoczynek.

Pokój jako miejsce do pracy

Dla gościa, przybywającego w interesach, apartament to także przestrzeń, w której realizuje on swoje obowiązki zawodowe, do tego zaś potrzeba odpowiednich warunków. Rzeczą niezbędną jest znajdujące się w pokoju, ergonomiczne miejsce do pracy –  mowa o szerokim biurku wraz z wygodnym krzesłem i dobrze dobraną lampką. Idąc dalej, już nikt nie wyobraża sobie braku nielimitowanego i szybkiego internetu. Czy przyda się coś jeszcze? Dobrze wyciszone wnętrze z pewnością posłuży osiągnięciu niezbędnego skupienia, a bezpieczny i pojemny sejf ochroni cenne sprzęty, podczas chwil przeznaczonych na posiłki i rekreację.

Przestronna sala spotkań

Liczące się obiekty dysponują w dzisiejszych czasach salami przestronnymi konferencyjnymi, gdzie spore grono współpracowników może zasiąść do obrad – w innym przypadku, hotel biznesowy nie spełniałby po prostu swojej roli. Co powinno znaleźć się na wyposażeniu? Na pewno projektor, flipchart, nagłośnienie, ale także ekspres do kawy i w pełni sprawna klimatyzacja.

Relaks w restauracji

Na koniec wypada powiedzieć trzy słowa o zapleczu gastronomicznym. W dobrym hotelu klasy biznes, nie może zabraknąć serwującej smaczne dania restauracji, jak również przytulnego, znajdującego się nieopodal recepcji, baru. Smaczne obiady, kolacje oraz wyborne napoje zapewnią przecież, niezwykle potrzebny relaks i rozluźnienie. Zaś śniadanie w formie bufetu, zawierajace szeroki wybór wysokojakościowych produktów, w tym świeżo wyciskanych soków, z pewnością pozytywnie nastawi gości do nadchodzącego dnia.