oferta-hotelowa Przedsiębiorca
16 listopada 2018

Hotelowa oferta wypoczynkowa. Jakie elementy powinna zawierać?

Dobra hotelowa oferta wypoczynkowa przede wszystkim powinna zapewniać nam komfortowo spędzony czas, za który zapłacimy rozsądną cenę. Czy jest to możliwe? Odpowiedź brzmi „zdecydowanie tak”. Trzeba jedynie wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę szukając odpowiedniego miejsca. W naszym artykule podpowiadamy, czym warto się kierować przy wyborze hotelu na urlop.

Jaki hotel?

Noclegi w hotelu powszechnie kojarzą się z dużym wydatkiem. Tak w istocie może być, ale nie musi. Istnieją bowiem hotele, których standard zapewnić nam może komfortowy pobyt za naprawdę dobrą cenę. Nie jest również prawdą, iż niska cena wynajęcia pokoju hotelowego oznacza zawsze niską jakość usług. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na urlop?

Na pewno warto sprawdzić, jaką liczbą gwiazdek hotel dysponuje. Należy przy tym jednak pamiętać, że niestety ilość gwiazdek nie zawsze odpowiada właściwemu ich standardowi. Ale warto rozpocząć poszukiwania od hoteli trzygwiazdkowych. Następnie można zweryfikować poziom wyposażenia pokoi na podstawie galerii zdjęć na stronie internetowej oraz porównać ceny. W razie, gdyby pojawiły nam się jakieś pytania, powinniśmy bez oporów zwrócić się bezpośrednio do obsługi danego hotelu, która ma obowiązek odpowiadać na pytania potencjalnych klientów. Warto wówczas skorzystać z możliwości korespondencji via e-mail, gdyż cała konwersacja zostanie zachowana i będziemy mieli dostęp do niej w każdym momencie. Przy tej okazji można sprawdzić również, czy zatrudnieni w danym miejscu pracownicy spełniają odpowiadające nam standardy – czy wykazują się wysoką kulturą osobistą i czy rzeczowo i wyczerpująco odpowiadają na zadawane przez nas pytania.

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z opiniami o hotelu. Warto poszukać ich szczególnie na portalach, o których sam hotel nie wspomina na swojej stronie. Obecnie nie powinno być z tym najmniejszego problemu, gdyż wielu internautów bardzo chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z pobytów w różnych miejscach.

Co powinno się znaleźć w ofercie wypoczynkowej?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Hotelu Vulcan w Szczecinie:

Jeśli już mamy wiedzę na temat standardu hotelu i mamy pewność, że nam odpowiada, warto wówczas sprawdzić, jakie usługi wchodzą w skład proponowanej nam oferty. Często tworzone są specjalne pakiety wypoczynkowe, w ramach których goście hotelowi mają możliwość korzystania z atrakcji przez nas proponowanych w cenie pokoju lub ze zniżką. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii posiłków. Najczęściej wysokość ceny za cały pobyt zależy od ilości noclegów. Im więcej dni zdecydujemy się spędzić w hotelu, tym oferta będzie bardziej dla nas korzystna.

Warto zwrócić więc uwagę na to, czy i jakie posiłki hotel nam proponuje w cenie pokoju. Z uwagi na to, iż tego typu informacje nie zawsze znajdują się na stronie internetowej, można dopytać obsługę hotelu o aktualne promocje i oferty specjalne. Warto również zaglądać na strony hoteli na portalu Facebook. Tam można bowiem znaleźć na ogół najświeższe informacje na temat nowych oferty.

Ważne są również udogodnienia związane z atrakcjami, które hotel proponuje sam oraz tymi, które oferuje miasto. Dobra oferta wypoczynkowa hotelu powinna zawierać w sobie zniżki lub nawet – jak już wyżej wspominał nasz rozmówca – być wliczona w cenę noclegu. Jeśli zaś chodzi o atrakcje turystyczne miasta, zawsze warto sprawdzić, czy hotel nie współpracuje z instytucjami kultury czy ośrodkami wellnes i SPA. Nierzadko zdarza się bowiem, że w ramach pakietu wypoczynkowego możemy skorzystać ze zniżki na bilety do muzeum bądź skorzystać z masażu za pół ceny.

Istotne podczas pobytu wypoczynkowego w hotelu w mieście turystycznym jest także otoczenie, w jakim zlokalizowany jest obiekt. Na koniec jeszcze więc jedna rada – jeśli mamy spędzić w nim przynajmniej kilka dni, dobrze jest, aby na terenie hotelu lub w jego pobliżu znajdowały się tereny zielone. Nic nie koi naszych zmysłów tak, jak natura. Wielki plus zatem dla hoteli z ogrodami.