biuro rachunkowe Przedsiębiorca
24 stycznia 2017

Idealne biuro rachunkowe dla firmy

Mniejsze firmy chętnie korzystają z oferty biur rachunkowych. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić i zlecić usługi księgowe na zewnątrz, jednak wybór odpowiedniego biura należy przemyśleć. Sprawdź, czym należy kierować się w wyborze firmy, które zajmie się finansami przedsiębiorstwa.

Uprawnienia do prowadzenia usług księgowych

Poszukując biura rachunkowego, na wstępnie warto zapytać o posiadane certyfikaty i kursy. Można dowiedzieć się, ile osób zatrudnionych w biurze posiada certyfikat oraz sprawdzić ich ważności i autentyczność. Kolejną istotną kwestią, jest wykupienie przez biuro polisy od odpowiedzialności cywilnej. Ważna polisa oznacza, że pracownicy podchodzą do prowadzenia księgowości odpowiedzialnie. Warto zapytać o dodatkowe ubezpieczenie usług, które nie są nieobjęte obowiązkowym OC, w tym np., czy ubezpieczone jest prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów. Dzięki wykupionej polisie można wystąpić o odszkodowanie, jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy.

Bezpośredni kontakt z księgowym

W świadczeniu usług księgowych ważny jest nie tylko szeroki wybór, ale także elastyczność w obsłudze klienta. Lepiej podjąć współpracę z biurem, które zapewnia łatwy i bezpośredni kontakt nawet w wyjątkowych okolicznościach. Warto wybrać biuro rachunkowe, które oferuje wgląd do dokumentów online. Ci, którzy preferują bezpośredni kontakt z księgowym i chcą mieć gwarancję, że zajmie się on ich finansami indywidualnie, powinni postawić na mniejsze biura. Biuro rachunkowe, które gwarantuje szeroką ofertę do dobry wybór, szczególnie że niektórzy klienci wymagają nietypowych usług, np. przygotowywania dokumentów w obcych językach.

Opinie wśród klientów

Przed wyborem biura rachunkowego warto zapytać o opinie innych. Jeśli nikt znajomy nie korzystał z usług zaufanego biura rachunkowego, możemy sprawdzić komentarze zamieszczane w internecie. Klienci, którzy korzystali z usług biura, wymieniają się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, a często ostrzegają nowych klientów przed nierzetelnymi firmami.

Zestawienia polecanych firm

Opinie klientów biorą pod uwagę także portale, które tworzą zestawienia polecanych firm. Przykładem jest Ranking biur rachunkowych aleRanking, w którym poszczególnym biurom rachunkowym są przyznawane punkty. Ilość zdobytych przez biuro punktów świadczy o pozycji w rankingu. Im wyżej firma jest w zestawieniu, tym prawdopodobnie możemy liczyć na ciekawszą ofertę. Dodatkowym atutem takiego rankingu jest możliwość wyboru lokalizacji, dzięki czemu możemy znaleźć polecane biura rachunkowe w naszym sąsiedztwie.