Przesyłka na Litwę Przedsiębiorca
30 grudnia 2020

Ile kosztuje nadanie przesyłki na Litwę?

Litwa to kraj bałtycki, który graniczy z Rosją, Polską i Łotwą. Zamieszkuje go około 28 miliona ludzi, z czego aż 66,6% to Polacy. Stanowią oni równocześnie najliczniejszą mniejszość narodową tego kraju. Litwa jest również jednym z najbardziej zaufanych partnerów gospodarczych naszego kraju. Zgodnie z danymi opracowanymi przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska jest największym partnerem w litewskim imporcie tuż po Rosji i Niemczech. Nic więc dziwnego, że zachodzi coraz większe zapotrzebowanie na usługi transportowe oraz kurierskie pomiędzy Litwą, a Polską. Ile kosztuje nadanie przesyłki na Litwę?

Tanie i szybkie wysyłanie paczek

Nowoczesne platformy internetowe umożliwiają szybką i sprawną wysyłkę paczek w Polsce oraz na Litwie. Procedura zlecenia wysyłki odbywa się w bardzo łatwy sposób – za pośrednictwem Internetu. Bez problemu przebrniemy przez nią samodzielnie, bez marnowania czasu na zbędne dojazdy i stanie w kolejce. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu wystarczy zadzwonić na infolinię, a dział obsługi rozwiąże wszystkie niejasności i udzieli pomocy.  

Prostota obsługi platform wysyłkowych podczas wysyłania paczki na Litwę to także duże ułatwienie. Należy jedynie wybrać typ przesyłki (paczka, paleta), a w kolejnym kroku w odpowiednich polach trzeba wpisać informacje takie jak waga, wymiar paczki oraz dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Następnie otrzymamy informację o cenie, jaką należy zapłacić za wysyłkę przesyłki. Cena usługi jest uzależniona od wielkości paczki i wynosi do 14€ w przypadku opakowań do 30 kg oraz do 100€ w przypadku palet do 700 kg. Czas dostawy wynosi około 2-5 dni (w zależności od miejsca wysyłki).

Warto także pamiętać, że wysyłając paczkę należy ją prawidłowo zapakować, aby mieć pewność, że odbiorca otrzyma ją w takim stanie, w jakim powinien. Zaleca się dostosowanie wielkości pudełka do zawartości paczki – zbyt dużo przestrzeni w środku zmniejsza wytrzymałość przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Warto użyć także wytrzymałej taśmy klejącej i okleić pudełko w taki sposób, aby taśma na górnym wieczku i podstawie tworzyła literę H.

Dlaczego warto wysyłać przesyłki na Litwę?

Litwa graniczy z Polską i jest ważnym partnerem handlowym naszego kraju. Zamieszkuje tam także wielu rodaków, dlatego wysyłanie paczek z Polski na Litwę staje się bardzo popularne. Dzięki nowoczesnym platformom kurierskim mamy możliwość sprawnej i szybkiej wysyłki paczek.

Jak mówi kurier z firmy kurierskiej Eupaco: Wysyłka paczek na Litwę za pomocą firm kurierskich to jedno z popularniejszych rozwiązań. Klienci decydują się a taki krok, ponieważ kurierzy bardzo dbają o bezpieczeństwo przesyłek oraz ich terminowe dostarczenie pod drzwi odbiorcy. Rozwój nowoczesnych technologii (zwłaszcza Internetu) okazał się bardzo pomocny przy procesie nadawania paczek. Klienci mogą skorzystać z oferty nadania przesyłki za pomocą strony internetowej i robić to całkowicie zdalnie – bez konieczności wychodzenia z domu.

Decydując się na wysyłkę paczki na Litwę, zaleca się skorzystanie z usług jedynie wyspecjalizowanych firm kurierskich. Doświadczeni kurierzy dają gwarancję dobrze wykonanej pracy oraz dostarczenia paczki w idealnym stanie.