Odzież używana Przedsiębiorca
28 lipca 2021

Import odzieży używanej a kwestie formalne

Wiele osób w Polsce chętnie sięga po ubrania z second handów, a co za tym idzie, zaczynają oni doceniać korzyści, jakie niesie za sobą kupowanie ubrań z drugiej ręki. Ciucholandy bez wątpienia podbijają polski rynek, dlatego też, aby wyróżnić się na tle konkurencji, warto zaoferować klientom szeroki asortyment odzieży dobrej jakości o wysokich walorach wizualnych. Zobacz, na czym polega import odzieży używanej i z jakich krajów warto importować ubrania.

Czy samodzielny import odzieży używanej to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele sklepów oferuje różnorodne ubrania, właściciele second handów stają przed trudnym wyzwaniem dotyczącym wyboru atrakcyjnego asortymentu. Niektóre osoby rozważają samodzielny import odzieży, który związany jest z pewnymi wyzwaniami. Przede wszystkim import odzieży ze względu na konieczność organizowania zagranicznych wyjazdów oraz nadzoru nad dostawami może okazać się niezwykle czasochłonnym zajęciem.

Problematyczna kwestia dotycząca samodzielnego importu towarów dotyczy również znalezienia odpowiedniego i sprawdzonego dostawcy, który dostarczy nam ubrania dobrej jakości. Poszukiwania będą wiązać się z rozmowami prowadzonymi w obcym języku, dlatego też dla niektórych osób może to stanowić trudność i w przypadku niezrozumienia, może stać się źródłem poważnych problemów. – mówi przedstawiciel Darja dostawca odzieży używanej.

Import odzieży ze sprawdzonej hurtowni

Ze względu na stale utrzymującą się popularność second handów alternatywą dla samodzielnego importu ubrań, stała się możliwość skorzystania z usług firm zajmujących się importem odzieży z różnych miejsc świata. Takie rozwiązanie nie tylko upraszcza cały proces zakupu odzieży do sklepu, ale również odciąża właścicieli z czasochłonnych obowiązków poszukiwania firm za granicą. Dostawcy odzieży używanej w Polsce, którzy działają na rynku już długi czas, o wiele sprawniej dokonają transakcji, a co więcej mają kontakt wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu są w stanie zaopatrzyć second hand w wysokiej jakości ubrania w atrakcyjnych cenach.

Z jakich krajów warto sprowadzić odzież używaną?

Przed wyborem asortymentu do second handu należy zwrócić uwagę na to, skąd pochodzą konkretne towary. Ze względu na dużą konkurencję, warto postawić na import ubrań z krajów, które charakteryzują się odzieżą dobrej jakości. Między innymi właściwym wyborem będzie import odzieży używanej z zamożnych krajów skandynawskich, takich jak Norwegia. W szczególności wysoką jakością będzie wyróżniać się odzież sportowa, ciepłe kurtki zimowe, ale także zwykle ubrania na co dzień.

Dużym zainteresowaniem cieszy się odzież używana z Wielkiej Brytanii, głównie ze względu na to, że często pochodzi z popularnych sieciówek, ale dostępna jest w znacznie niższych cenach. W przypadku odzieży z Anglii można również trafić na tzw. perełki modowe od renomowanych projektantów mody, co bez wątpienia zachęci wiele osób do poszukiwań i zakupów. Warto wspomnieć o tym, że ubrania używane z Wielkiej Brytanii występuje w różnorodnych, nawet nietypowych rozmiarach, dzięki czemu oferowany asortyment będzie atrakcyjny dla szerokiego grona odbiorców.