Informatyzacja firmy Przedsiębiorca
22 stycznia 2020

Informatyzacja firmy. Niezbędne oprogramowanie i urządzenia

Badania Salesforce „Customer Relationship” wykazują, że firmy, które wdrożyły informatyzację, zwiększyły poziom zadowolenia klientów o 28 proc. i podwyższyły zyski o ponad 20 proc. Statystyki nie kłamią – przedsiębiorstwa powinny iść z duchem czasu. Nieuporządkowane pliki w Excelu, przestarzały CRM, mnóstwo zapisanych karteczek… takie rozwiązania odchodzą do lamusa. Dlatego właśnie informatyzacja firmy jest tak ważna – dla zysków, satysfakcji klientów, wydajności, efektywności i dobra pracowników.

Informatyzacja firmy – jak wygląda w praktyce?

71 proc. badanych uważa, że poziom informatyzacji ich firmy jest zadowalający – jesteś jednym z nich? Nie da się ukryć, że wdrożenie korzystnych rozwiązań informatycznych przekłada się na zyski, relacje z klientami i wydajność. Ponadto nowoczesne programy umożliwiają zebranie wszelkich niezbędnych informacji w jednym miejscu – w tym danych klientów, produktów, pracowników czy kontrahentów.

Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach podstawą jest dobry sprzęt komputerowy. Przy jego wyborze trzeba się kierować potrzebami firmy i warto skonsultować temat z profesjonalistami. Jak wiadomo, komputer to must-have, jednak bardzo istotne są podzespoły komputerowe.

Przy informatyzacji firmy należy zadbać o aktualne oprogramowanie, części, akcesoria i sprzęt cyfrowy. Oprogramowanie, w tym klasy ERP, MES, WMS i nie tylko, odpowiada za wydajność firmy – to ono pozwala wdrożyć nowoczesne rozwiązania. Intuicyjne interfejsy, optymalizacja pod urządzenia mobilne, zarządzanie dystrybucją i produkcją towarów, prowadzenie sklepu internetowego, zarządzanie zespołem, księgowością, kadrą… właśnie za to jest odpowiedzialne najnowsze oprogramowanie.

Tak więc informatyzacja firmy to szereg precyzyjnych działań, które mają określić, jakie rozwiązania będą korzystne w Twojej firmie. Jak to wygląda w praktyce?

Jak przeprowadzić informatyzacje firmy?

Tym zadaniem powinni się zająć profesjonaliści. Nie tylko odpowiednio dobiorą sprzęt, oprogramowanie i części. Zintegrują też system z urządzeniami, rozszerzą zasięg działalności, a ostatecznie wpłyną na wzrost zysków i wydajność firmy.

Warto więc się skontaktować ze specjalistami od obsługi informatycznej firm, np. firmą Symex działającą w Gliwicach i rejonie Śląska, która zapewnia kompleksową obsługę i outsourcing IT. Wdrażają nowoczesne oprogramowanie np. enova365, które dopasowuje się do rozwijających przedsiębiorstw i specyfiki biznesu. Dodatkowe moduły, takie jak importy i eksporty księgowe, spis pracowników, wersje do faktur i CRM – takie programy obejmują szereg rozwiązań.

Specjaliści pomogą też opracować podpis elektroniczny, który uznany za kwalifikowany, będzie bardzo funkcjonalny w wielu sytuacjach. Do tego mają w ofercie kasy i drukarki fiskalne najlepszych polskich producentów, takich jak ELZAB, POSNET czy NOVITUS.