internet-satelitarny Przedsiębiorca
18 listopada 2016

Internet satelitarny dla firm

W XXI wieku dostęp do szerokopasmowego Internetu powinien być powszechny i nie stwarzać większych problemów. Wciąż jednak z powodu braku odpowiedniej infrastruktury wiele obszarów to białe plamy, jeśli chodzi o zasięg tradycyjnych łączy internetowych. Jak w takich warunkach prowadzić nowoczesne, konkurencyjne na rynku przedsiębiorstwo? Rozwiązaniem jest usługa satelitarnej transmisji danych dla firm.

Gdzie się sprawdza?

Z uwagi na rosnący zakres tej innowacyjnej technologii i związany z nim spadek kosztów korzysta z niej coraz więcej małych i średnich biznesów, ale też instytucji państwowych. Zalety Internetu satelitarnego zdążyły już poznać także wielkie koncerny chociażby z branży gazowej i naftowej, w których brak należytej komunikacji między izolowanymi często placówkami wydobywczymi a centralą stanowił wcześniej niemały problem.

To nowoczesne rozwiązanie sprawdza się też w przypadku działalności, gdzie niezbędne jest zachowanie łączności z morską flotą transportową, a także takiej, w której zachodzi potrzeba zdalnego monitorowania obiektów – dodaje przedstawiciel firmy Kempa Invest, która zajmuje się dostarczaniem usługi satelitarnej transmisji danych.

Również hotele i inne tego typu placówki, np. gospodarstwa agroturystyczne, dzięki Internetowi satelitarnemu mogą zwiększyć poziom oferowanego swoim gościom komfortu i usług, nawet jeżeli położone są w leśnej głuszy, w górach czy na wsi, poza zasięgiem infrastruktury naziemnej.

Uniezależnienie od niej przesyłu danych to zaleta doceniana również przez firmy, które zasadniczo mają dostęp do tradycyjnych łączy komunikacyjnych, ale dla których kluczowe jest też zachowanie stabilności tego połączenia. Internet satelitarny pozwala stworzyć zapasowe łącze bezpieczeństwa, podtrzymując możliwość sprawnej, bezpiecznej komunikacji w razie awarii sieci naziemnej.

Liczne korzyści

Przedsiębiorstwa działające na obszarach wyłączonych z tej ostatniej dzięki usłudze satelitarnej transmisji danych mogą się swobodnie kontaktować ze światem i partnerami biznesowymi niezależnie od lokalizacji, ale też zoptymalizować organizację pracy w ramach swoich własnych struktur. Sprawna komunikacja wewnętrzna, dzielenie się danymi biznesowymi, koncepcjami i wiedzą oraz szybkie i bezpośrednie wydawanie poleceń – wszystko to zwiększa efektywność i redukuje czas wprowadzania w życie wszelkich pomysłów i zamierzeń, ułatwia też zarządzanie w offshoringu i outsourcingu, a więc również realizację inwestycji zagranicznych i obniżenie kosztów prowadzenia działalności.

Internet satelitarny spełni też oczekiwania instytucji, które wymagają publicznego adresu IP, możliwości nawiązywania połączeń VPN czy streamingu. Wśród dostępnych na rynku pakietów internetowych zróżnicowanych pod względem przepustowości każda firma znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

 

Metadane: