Dezynfekcja salonu kosmetycznego Przedsiębiorca
1 grudnia 2021

Jak dbać o dezynfekcję w salonie kosmetycznym?

Dezynfekcja, w ostatnim czasie, stała się wiodącym tematem w wielu przedsiębiorstwach. Natomiast w takich miejscach jak gabinet kosmetyczny, środki dezynfekcyjne były używane od zawsze. Dziś na pewno jest do nich większy dostęp ze względu na dużą podaż oraz coraz bardziej atrakcyjne ceny. Co warto wiedzieć na temat odkażania przestrzeni i przedmiotów w salonach beauty?

Rodzaje dezynfekcji w branży kosmetycznej

Na początku warto w ogóle powiedzieć, jakie rodzaje dezynfekcji wyróżnia się w branży beauty. Jest to między innymi:

  • dezynfekcja rąk pracowników,
  • dezynfekcja narzędzi wielokrotnego użytku (do wysterylizowania),
  • dezynfekcja mebli i urządzeń w gabinecie kosmetycznym,
  • dezynfekcja całych pomieszczeń (ściany, podłogi),
  • dezynfekcja skóry pacjenta.

Jeśli chodzi o to pierwsze i ostatnie, wymaga to zastosowania środków na tyle łagodnych, by nie podrażniły naskórka. W przypadku pacjentów dezynfekuje się ich skórę na przykład przed przekłuciem uszu.  

Gdy następuje dezynfekcja narzędzi wielorazowych, preparat dezynfekcyjny należy wlać do specjalnej wanienki. Tam narzędzia powinny się moczyć przez określony czas. Osuszone przedmioty wkłada się następnie do szczelnie zamkniętych torebek.

Przykładowe produkty do dezynfekcji w salonie kosmetycznym

Zostały już omówione rodzaje dezynfekcji, jakie praktykuje się w gabinecie kosmetycznym. Jak to się ma do dostępnej na rynku oferty preparatów?

Do dezynfekcji rąk pracowników świetnie nadaje się specjalne antybakteryjne mydło do rąk, najlepiej o dużej pojemności. Przykładem takiego produktu jest mydło VIRALSTOP, które wspiera naturalną barierę ochronną naskórka. Jednocześnie jednak skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Kolejnym specyfikiem z kategorii preparatów do dezynfekcji, jest płyn do odkażania BeautyNova. Dostępny w wersji litrowej, z wygodnym aerozolem do spryskiwania. Wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe, usuwając 99,9% drobnoustrojów powierzchniowych.  

Uniwersalnym produktem jest alkohol etylowy w stężeniu 80%. Nadaje się do dezynfekcji powierzchni, narzędzi i skóry.

Gdzie kupować jakościowe preparaty dezynfekcyjne?

Gdzie wyposażać się w dobrej klasy środki dezynfekcyjne do potrzeb profesjonalnych? Najlepiej w hurtowniach, gdzie oferowany jest największy wybór i atrakcyjne ceny.

Polecanym dostawcą jest hurtownia kosmetyczna BeautyNova. Oferuje ona szeroki asortyment doskonałej jakości preparatów do odkażania w gabinetach kosmetycznych.

Kupuj w sprawdzonych źródłach.