Produkcja kosmetyków Przedsiębiorca
2 lipca 2021

Jak działa private label?

Private label jest to określenie produktu marki własnej. Niektóre przedsiębiorstwa usługowe chcąc wprowadzić do użytku własny produkt, zlecają jego produkcję odpowiedniej firmie. Następnie dystrybutor może rozpocząć sprzedaż artykułów pod własnym logiem. Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega działanie private label i dlaczego warto z niego korzystać. Zachęcamy do lektury.

Jak wygląda proces tworzenia marki własnej?

Początkowym etapem tworzenia produktu private label jest zainicjowanie pomysłu przez daną firmę. Następnie firma chcąca wprowadzić nowy artykuł powinna znaleźć odpowiedniego producenta, który zajmie się całym etapem produkcji i zadba o to, aby produkt był najwyższej jakości.

Na początku dystrybutor przekazuje podwykonawcy szczegółowe informacje na temat nowego produktu. Specjaliści starają się wówczas opracować recepturę, która następnie jest dokładnie badana i sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa. W trakcie tworzenia produktu obie firmy nieustannie współpracują ze sobą, aby wykonać artykuł spełniający wszelkie wymogi. Kolejnym etapem jest przesłanie gotowych próbek do klienta, a po jego akceptacji- rozpoczęcie seryjnej produkcji.

Ważnym etapem tworzenia produktu private label jest też dobranie odpowiednich opakowań, przygotowanie etykiet zgodnych z planem marketingowym, a następnie ich aplikacja. Gotowy i przebadany produkt może w rezultacie trafić do klienta i zostać wprowadzony na rynek.

Dlaczego warto korzystać z produkcji private label?

Wykonanie produktu private label warto zlecić zaufanej firmie. Jedną z nich jest firma WATS, która zajmuje się produkcją aerozoli dla marek własnych. Gwarantuje ona sprawne wdrożenie nowego produktu i zapewnia także wykonanie wszystkich niezbędnych testów laboratoryjnych, które potwierdzą jego bezpieczeństwo. Co więcej, działania firmy są proekologiczne i spełniają wszelkie standardy. Po podjęciu decyzji o wprowadzeniu na rynek produktu marki własnej można zyskać wiele korzyści. Są to między innymi:

  • kontrola wszystkich etapów produkcji,
  • szczegółowe dopracowanie nowego produktu,
  • możliwość stworzenia wysokiej jakości produktu w konkurencyjnych cenach,
  • możliwość przeznaczenia większej części budżetu na działania reklamowe.

Warto dodać, że z działań private label korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Często są to firmy sprzedające artykuły fryzjerskie, chemię gospodarczą, czy też artykuły kosmetyczne. Dzięki tym działaniom przedsiębiorstwa mogą stworzyć produkt, na który jest największy popyt, a dodatkowo przyciągnąć do siebie nowych klientów.