Pojemniki na odpady Przedsiębiorca
27 sierpnia 2021

Jak działają skupy pojemników na śmieci?

Posiadasz pojemniki na śmieci, których z różnych względów już nie potrzebujesz? Sprzedaj je lub wymień w firmie oferującej skup używanych pojemników na odpady komunalne. I to niezależnie od tego, czy pojemniki zostały zmagazynowane, czy wciąż są rozstawione na terenie miasta lub gminy. Sprawdź, na czym to polega oraz jakie korzyści dzięki temu osiągniesz.

Wymagania dotyczące pojemników na odpady. Co zrobić z niepotrzebnymi pojemnikami?

Od 2017 roku obowiązuje w Polsce Jednolity System Segregacji Odpadów. Z tego powodu śmieci dzieli się na pięć podstawowych grup, z których każdą wyrzuca się do pojemnika o określonym kolorze. Kosze żółte służą do gromadzenia metali i tworzyw sztucznych, niebieskie do papieru, zielone do szkła, natomiast brązowe i czarne kolejno do odpadów biologicznych i zmieszanych.

Firmy, które zobowiązane są do dostarczenia dla nieruchomości odpowiednich pojemników, muszą stosować się do obowiązujących norm. A co, jeśli dana firma ma nadmiar pojemników, których już nie potrzebuje lub z różnych względów chce przeznaczyć kapitał zamrożony w pojemnikach na inne cele? Może sprzedać używane pojemniki na odpady komunalne firmie, która oferuje odkup pojemników na odpady. Jak to działa?

Sprzedaj używane pojemniki na odpady komunalne

Niezależnie od tego, czy pojemniki na odpady komunalne zostały zmagazynowane, czy wciąż znajdują się na terenie miasta lub gminy – firma PHU Impex odkupi od ciebie używane pojemniki na śmieci. Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy się zgłosić, ponieważ obsługa jest kompleksowa: firma skupująca zajmuje się sztaplowaniem, separowaniem, organizacją załadunku oraz transportem. Co ważne, kolory pojemników muszą spełniać wymagania JSSO, choć w przypadku niestandardowych kubłów na śmieci firma podejmuje indywidualne decyzje.

A kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Kiedy posiadasz pojemniki, które są już niepotrzebne, kiedy chcesz uniknąć wysokich kosztów magazynowania, nie chcesz czekać na kolejną okazję do użycia pojemników lub uwolnić kapitał i przeznaczyć go na inne cele.  Jednocześnie, jeśli zdecydujesz się na odkup pojemników jeszcze nie zmagazynowanych, unikniesz kosztów logistycznych, związanych z koniecznością zwiezienia pojemników.

Wybierz inny wariant, np. wynajem

Co więcej, z możliwości skupu można skorzystać zarówno po przegranym przetargu, jak i w trakcie jego trwania. I nie tylko sprzedaż wchodzi w grę – opłacalna może być również wymiana pojemników na już posztaplowane i umyte, w odpowiednich kolorach i typach. Albo też sprzedaż pojemników aktualnie rozstawionych oraz przejście na ich wynajem na preferencyjnych warunkach – dzięki temu zyskasz zarówno środki na nowe inwestycje, jak i stabilność oraz poczucie bezpieczeństwa, np. w sytuacji przegranego przetargu lub zmian wymagań dotyczących m.in. kolorów pojemników na odpady.