Przedsiębiorca
29 marca 2019

Jak ewoluują oczekiwania najemców powierzchni biurowych ?

Rozwój rynku biurowego powoduje, że z roku na rok oczekiwania najemców stają się coraz większe. Dotyczy o zarówno jakości dostarczanej powierzchni jak i jej wyposażenia. To wszystko sprawia, że klienci często oczekują aranżacji, która precyzyjnie będzie dopasowana do ich potrzeb. Współcześni pracodawcy stawiają nie tylko na wygodną pracę, ale także na dobre samopoczucie pracowników.

Modernizacja wnętrza zgodna z obowiązującymi trendami

Oczekiwania najemców biurowych można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich dotyczy podniesienia jakości przestrzeni oraz działań dążących do ułatwienia pracy. Natomiast drugim rodzajem są wszelkie zabiegi mające na celu uatrakcyjnienie miejsca pracy. Projekt i aranżacja biura powinny uwzględniać rodzaje stref biurowych, rodzaj aktywności w pracy oraz typy osobowości pracowniczych. Wszystkie te elementy ulegają zmianie, dlatego też co pewien okres czasu należy zmodernizować wnętrze w taki sposób, aby pasowało do obecnych trendów. Niezbędna jest wymiana starych mebli i lady recepcyjnej. Odświeżenie biura może nieść ze sobą zmianę całej aranżacji. W takim przypadku można zadbać także o lepsze rozplanowanie klimatyzacji i oświetlenia.

Biuro podzielone na strefy

Coraz więcej firm dzieli przestrzeń biurową na kilka stref: współpracy, koncentracji, komunikacji i regeneracji. Odpowiada to potrzebom współczesnych pracowników, którzy chcą mieć odrębne miejsce do pracy samodzielnej i działań grupowych czy do rozmów telefonicznych, które można przeprowadzić w specjalnie przygotowanych do tego budkach. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy są bardziej wydajni. Specjalista z firmy Interbiuro w Warszawie tłumaczy:

Współczesne firmy stawiają na dobre samopoczucie swoich pracowników. W tym przypadku kreatywność jest bardzo duża. Na popularności zyskują pokoje relaksu, sale gier czy drabinki i drążki do rozciągania.

By czuć się jak u siebie w domu

W biurze pracownicy spędzają znaczną część swojego dnia, dlatego powinno być ono dopasowane do standardów ich codziennego życia ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk pracy. Zmieniły się także tradycyjne sale konferencyjne, które coraz częściej stają się wysokiej klasy salami multimedialnymi. Większe ekrany, lepsze projektory, mikrofony przy każdym stanowisku i wszelkie inne udogodnienia sprawiają, że przeprowadzanie wideokonferencji, dyskusji czy prezentacji jest na coraz wyższym poziomie.