Woda filtrowana Przedsiębiorca
1 stycznia 2022

Jak filtrować wodę w firmie? Propozycje rozwiązań

Choć wydaje się, że skład wody pitnej w wodociągach powinien spełniać wysokie standardy, to jednak warto przyjrzeć się jakości wody w kranie. W wielu przypadkach okaże się, że warto od razu zainstalować wydajne urządzenia filtrujące do jej uzdatniania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są dostępne metody filtrowania wody i zastosuj jedną z nich w swojej firmie.

Cechy dobrej wody z kranu

Każdy z nas powinien spożywać duże ilości wody. Musi to być jednak woda wysokiej jakości, czysta i pozbawiana szkodliwych substancji. Coraz więcej osób rezygnuje z picia wody z plastikowych butelek na korzyść bardziej ekologicznego spożywania filtrowanej wody z kranu. Ma zdecydowanie lepszy smak i jest przede wszystkim świeża. Choć podlega codziennym badaniom, to może mieć nieprzyjemny posmak substancji używanych do uzdatniania  oraz zwartych w niej metali i minerałów. Dlatego przed spożyciem warto poddać ją uzdatnieniu poprzez filtrowanie.

Zestawy filtrów

Zastawy filtrów zostały stworzone z myślą o zaopatrzeniu w wodę obiektów gastronomicznych, biur, szkół i obiektów użyteczności publicznej. Dzięki zastosowaniu membran filtracyjnych urządzenia są w stanie wyprodukować duże ilości czystej wody na godzinę. Dobrym przykładem jest Aquaphor RO-206S HoReCa, który gwarantuje krystalicznie czystą wodę o doskonałym smaku. Dokładna filtracja całkowicie eliminuje z wody wodociągowej zanieczyszczenia –  bakterie, wirusy, antybiotyki, fluorki, cysty i hormony. Przefiltrowana woda nabiera właściwości hipoalergicznych i antyoksydacyjnych oraz pozbawiana jest nieprzyjemnego zapachu.

Kuchenne filtry podzlewozmywakowe

Kolejnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w średnich i mniejszych firmach, są filtry podzlewozmywakowe. Są to stacjonarne filtry, które podłącza się bezpośrednio do wodociągu i montuje najczęściej w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Jak przekonują eksperci dystrybutora filtrów Aquaphor z Wrocławia, zestaw trzech lub czterech wymiennych wkładów maksymalnie poszerza możliwości dokładnej filtracji i zapewnia dostęp do wysokiej jakości wody pitnej.

Filtry nakranowe i dzbanki filtrujące

Bardzo prostym i niewymagającym dodatkowej przestrzeni sposobem uzdatniania wody pitnej są filtry nakranowe montowane na wylewce do baterii zlewozmywakowej. Zapewniają efektywne filtrowanie wody na bieżąco. Pasują do każdego typu kranu i pracują w trybie filtrowania lub bez filtrowania. Kolejną wygodną metodą oczyszczania wody jest korzystanie z dzbanków filtrujących. Filtracja następuje szybko i zdecydowanie poprawia smak wody, a dodatkowo zapobiega osadzaniu się kamienia w naczyniach i czajnikach.