Przedsiębiorca
19 sierpnia 2019

Jak polepszyć umiejętności językowe pracowników?

Znaczenie znajomości języków obcych na rynku pracy jest oczywiste – dobry pracownik powinien bez problemu porozumieć się z zagranicznym partnerem. Największy nacisk kładzie się na znajomość języka angielskiego jako uniwersalnego sposobu komunikacji z obcokrajowcami, bez względu na ich pochodzenie. Znajomość tego języka w firmach i instytucjach często jest  niewystarczająca, dlatego tak ważne jest udoskonalanie umiejętności językowych pracowników.

Dlaczego warto polepszać umiejętności językowe pracowników?

Zwiększanie kompetencji zawodowych pracowników ma istotne znaczenie z punktu widzenia nie tylko samych kandydatów do objęcia danego stanowiska, ale także pracodawcy.

Wspieranie rozwoju zespołu to zawsze dobra inwestycja dla firmy. – Mówi przedstawiciel Szkoły KAM-AN Edukacja i Tłumaczenia w Podkowie Leśnej, której specjalnością jest nauka matematyki i języka angielskiego. – Pracownik posiadający lepsze kompetencje, zarówno twarde, jak i miękkie, to większa szansa na osiągnięcie sukcesu w branży, również na rynku międzynarodowym.

Szczególnie ważna jest dzisiaj znajomość języka angielskiego będącego podstawą w komunikacji z zagranicznymi partnerami. Pracownik biegle posługujący się tym językiem będzie skuteczniej negocjował ceny i umowy, sporządzi lepsze oferty i łatwiej pozyska zagranicznych klientów. Znajomość angielskiego to niezbędne narzędzie w rozmowach biznesowych, negocjacjach czy przetargach. Pracownicy, którzy dobrze znają język, mogą brać udział w rozmowach handlowych, targach, konwentach, seminariach czy innych spotkaniach biznesowych z zagranicznymi partnerami. Dobrze wyszkolona kadra  to również reklama dla firmy.

Kursy języka angielskiego dla dorosłych

Nie ulega wątpliwości, iż najlepszym sposobem na udoskonalenie umiejętności językowych jest udział w specjalistycznym kursie. Jak wybrać dobre zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych? Przede wszystkim powinny one obejmować naukę umiejętności z zakresu business english, czyli angielskiego z elementami języka biznesowego. Istotne znaczenie ma tu terminologia branżowa, którą na co dzień posługują się pracownicy. Dobry kurs powinien być prowadzony przez lektorów bi-lingual, czyli dwujęzycznych, a także tzw. native speakers, a więc posługujących się angielskim jako językiem ojczystym. W biznesowym angielskim duży nacisk kładzie się na konwersacje. Przydatnym rozwiązaniem są również zaawansowane korekty językowe. Wszystko to pomaga skutecznie zwiększyć kompetencje pracowników w zakresie znajomości języka angielskiego.