obsluga rachunkowa ksiegowa dzialanosc gospodarcza Przedsiębiorca
19 sierpnia 2021

Jak rozliczać podatki, prowadząc działalność gospodarczą?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma decyzjami oraz obowiązkami. Przede wszystkim konieczne jest rozliczanie podatków, które może okazać się pracochłonnym i trudnym zadaniem. Dużym ułatwieniem dla właścicieli zarówno małych, średnich, jak i dużych firm jest zlecenie rozliczania podatków specjalistom z biura rachunkowego. Jakie zalety ma powierzenie księgowości profesjonalistom i czym zajmuje się biuro księgowe? Podpowiadamy.

Czy warto zlecić obsługę księgowości firmy biuru rachunkowemu?

Niektórzy przedsiębiorcy, zwłaszcza na początkowych etapach rozwoju firmy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości. W większości przypadków jest to bardzo skomplikowany proces, który wymaga znajomość ciągle zmieniających się zasad i przepisów podatkowych. Duże znaczenie ma również pilnowanie terminów rozliczenia, ponieważ w przeciwnym wypadku, niewywiązanie się z rozliczenia we wskazanym czasie może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Z tego powodu rozliczanie podatków, a tym samym obsługę księgową warto zlecić profesjonalistom z biura rachunkowego Heureza w Rumii, które posiada licencję Ministerstwa Finansów. Doświadczeni specjaliści z biura księgowego dysponują wyłącznie najnowszą wiedzą z zakresu przepisów podatkowych, dzięki czemu nie musimy martwić się o pomyłki w trakcie rozliczania podatków.

Jedną z korzyści, jakie niesie za sobą powierzenie obsługi księgowej firmy biuru, jest również duża oszczędność czasów oraz optymalizacja kosztów. Mianowicie cała księgowość pozostaje po stronie biura rachunkowego, a co za tym idzie, przedsiębiorca może wykorzystać zaoszczędzony czas na działania mające na celu rozwój działalności gospodarczej. Jest to także o wiele bardziej opłacalne rozwiązanie niż zatrudnienie księgowego na pełny etat w firmie, które wiązałoby się ze stałym kosztem ze strony przedsiębiorstwa.

Co wchodzi w zakres obsługi księgowej firm?

Profesjonalne biura księgowe kierują swoją ofertę do każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Przede wszystkim w zakres pracy specjalistów wchodzi prowadzenie ksiąg rachunkowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz dużych firm.

Pracownicy biura rachunkowego zajmują się m.in.:

  • Pełną księgowością,
  • Obsługą kadrowo-płacową,
  • Sporządzaniem rocznych sprawozdań finansowych,
  • Weryfikacją i księgowaniem dokumentów,
  • Przygotowywaniem rozliczeń i raportów dla ZUS.

Warto wspomnieć o tym, że w ramach obsługi księgowej, specjaliści zajmują się nadzorem terminów płatności podatkowych, co w znacznej mierze zmniejsza ryzyko niedopełnienia obowiązków, a tym samym gwarantuje bezpieczne prowadzenie księgowości i terminowe rozliczanie podatków.