Namiot targowy Przedsiębiorca
10 września 2021

Jak spersonalizować namiot targowy?

Namioty targowe to konstrukcje, które pełnią jednocześnie funkcje reklamowe i użytkowe. Dobrze wykonany namiot firmowy jest nośnikiem treści reklamowych i daje skuteczną osłonę przed słońcem, wiatrem i opadami. Do osiągnięcia obu tych celów doskonale nadają się wodoodporne tkaniny drukowane. Dowiedz się, jakie mają właściwości i jak je optymalnie wykorzystać przy konstruowaniu namiotów targowych. 

Aby spersonalizować namiot targowy, należy zadziałać na dwóch poziomach: poprzez wybranie odpowiedniego koloru tkaniny oraz dzięki zastosowaniu oryginalnego wzornictwa. Do obu tych celów nadają się znakomicie wodoodporne tkaniny drukowane. Są jednocześnie maksymalnie odporne na warunki środowiskowe, a przy tym stanowią świetne podłoże do druku cyfrowego. Połączenie tych dwóch cech czyni je idealnym materiałem do wykorzystania przy produkcji firmowych namiotów na targi i inne imprezy plenerowe.

Tkanina namiotowa w kolorze firmowym

Tkaniny ogrodowe, zgodnie z nazwą, przeznaczone są do produkcji różnego typu akcesoriów ogrodowych, a szerzej outdoorowych. Są powszechnie wykorzystywane do wytwarzania markiz, osłon od deszczu, pokrowców, parasoli, lekkich zadaszeń, ale także namiotów, plecaków i odzieży turystycznej. Te wodoodporne tkaniny poliestrowe są oferowane w dziesiątkach gotowych kolorów. Z bogatej palety barw można wybrać tę, która najlepiej pasuje do reklamowanego produktu czy loga firmy. Jeżeli żaden gotowy kolor nie jest wystarczająco zbieżny z barwami firmowymi, to istnieje możliwość wyprodukowania materiału na indywidualne zamówienie.

Tkaniny wykonane na indywidualne zamówienie są oczywiście droższe od materiałów w gotowych kolorach. Jednak identyczność barw firmowych na wszystkich materiałach i konstrukcjach reklamowych jest podstawą skutecznej komunikacji marketingowej. Dbałość o szczegóły pozwala budować szacunek i zaufanie do marki. Starannie dobrana kolorystyka zapewnia spójność identyfikacji wizualnej, a w efekcie łatwą rozpoznawalność komunikatów reklamowych firmy.

Wodoodporna tkanina drukowana na zamówienie

Wodoodporne tkaniny ogrodowe można zamówić nie tylko w dowolnie wybranym kolorze, ale także stworzyć materiał według własnego wzoru. Taką możliwość potwierdza przedstawiciel producenta tkanin Vistyl: – Podejmiemy się przygotowania dowolnej partii tkaniny według specyfikacji Klienta. Zapewniamy dokładne odwzorowanie projektu graficznego na poziomie kolorów i grafiki. Dysponujemy maszynami, które zapewniają wysoką rozdzielczość druku i trwałość kolorów. Drukowany na zamówienie materiał ma takie same parametry użytkowe, jak gotowe odpowiedniki dostępne w naszym sklepie. 

Personalizacja wzorów na tkaninach do szycia namiotów reklamowych pozwala wyróżnić się na dużych imprezach targowych. Będzie to tym skuteczniejsze, jeżeli wzór zostanie powielony na pokrowcach na sprzęt i materiały reklamowe, gadżetach promocyjnych (np. torby, plecaki) czy pokrowcach mebli wykorzystywanych do tworzenia stoisk firmowych. Nieprzemakalne tkaniny ogrodowe doskonale nadają się do produkcji wszystkich wymienionych artykułów. Oznacza to, że zamawiając jedną tkaninę z autorskim wzorem, możesz ją wykorzystać do wielu różnych celów. W ten sposób poprawisz zauważalność oferty Twojej firmy – sprawisz, że mocniej utkwi w pamięci odbiorców.