kredyt dla firmy Przedsiębiorca
25 lipca 2021

Jak uzyskać kredyt dla firmy bez zdolności kredytowej?

Prowadzisz firmę i potrzebujesz kredytu na bieżącą działalność lub inwestycje, jednak nie masz zdolności kredytowej? Jesteś młodym przedsiębiorcą, a okres prowadzenia działalności jest krótszy niż wymagane przez większość banków 12 miesięcy? Sprawdź, w jaki sposób poprawić zdolność kredytową firmy oraz jak uzyskać kredyt nawet w przypadku wykazywania straty.

Kredyty dla firm z poręczeniem unijnym

Młodzi przedsiębiorcy mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytu na firmę, ze względu na krótki czas prowadzenia działalności. Banki najchętniej udzielają finansowania firmom, które istnieją na rynku co najmniej od 12 miesięcy. Zamknięty rok obrotowy daje lepszy wgląd do sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. I choć niektóre instytucje udzielają pożyczek już od pierwszego dnia działalności, nie da się ukryć, że firma, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, nie ma ani historii kredytowej, ani wysokiej zdolności. W tej sytuacji może skorzystać z kredytu dla firm z poręczeniem unijnym. Gwarancji spłaty udzielają w imieniu przedsiębiorcy Fundusze Europejskie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie kredytu bez zdolności, historii kredytowej i zabezpieczeń.

Co warto dodać, kredyty z poręczeniem unijnym mogą być przeznaczone na realizację innowacyjnych pomysłów lub rozwój firmy, a jednocześnie są udzielane na warunkach korzystniejszych niż rynkowe.

Kredyty dla firm bez zaświadczeń o niezaleganiu lub wykazujących stratę

Oferty kredytowe dla przedsiębiorców są skonstruowane zupełnie inaczej niż kredyty dla klientów indywidualnych. Staranie się o kredyt dla firmy wiąże się przede wszystkim z koniecznością dostarczenia większej liczbą dokumentów. Bank, aby wydać decyzję, musi szczegółowo przeanalizować kondycję finansową przedsiębiorstwa. Co zrobić w sytuacji, kiedy firma wykazuje straty? Najlepiej skonsultować się ze specjalistami od kredytów trudnych z firmy PS Finanse z Warszawy. Bowiem nie każda strata musi od razu przekreślać możliwość uzyskania kredytu. Podobnie jak zaległości w ZUS i US – niektóre instytucje finansowe nie wymagają zaświadczeń o niezaleganiu.

Przedsiębiorcy, którzy nie mają zdolności kredytowej niezbędnej do otrzymania kredytu dla firmy, mogą również skorzystać z niestandardowych rozwiązań, np. kredytu udzielonego na podstawie wyciągów z konta lub zabezpieczeń majątkowych. Do wniosku kredytowego można także dołączyć tabele amortyzacyjne lub biznesplan ze szczegółowym budżetem inwestycyjnym. Na podstawie wymienionych dokumentów bank może podjąć decyzję pozytywną, pomimo braku zdolności kredytowej.