Przedsiębiorca
27 kwietnia 2018

Jak wybierać rośliny do ogrodu?

Wybór odpowiednich roślin do ogrodu nie jest wcale taki łatwy. To dlatego bardzo ważne jest doradztwo pracowników dobrego sklepu ogrodniczego. W takim miejscu dowiesz się, jakie drzewka i krzewy, a także kwiaty możesz wykorzystać na swojej działce. Musisz pamiętać o tym, że nie każda roślina jest zdolna do przystosowania się do wszystkich warunków atmosferycznych, a także miejscowych.

Rośliny adaptujące się we wszystkich warunkach

Jeśli aranżujesz swój ogród i wiesz, że Twoja wiedza botaniczna nie jest wystarczająco rozwinięta, warto wybrać na działkę rośliny, które nie będą wymagały wielu działań pielęgnacyjnych. Przede wszystkim zastanów się nad wyborem pięknych krzewów ogrodowych, a także drzew iglastych. W każdym ogrodzie doskonale wyglądają świerki, jałowce i tuje o niezwykle nasyconej barwie jasnej zieleni. Warto również posadzić niezwykłe drzewko magnolii, którego rozkwitające kwiaty w kolorze delikatnego różu, fioletu, a także w odcieniach bananowym bądź cytrynowym zachwycą każdego! Pamiętaj o tym, aby sadzić magnolię tylko na glebie lekko kwaśnej, żyznej oraz próchniczej, w miejscu dobrze nasłonecznionym, które nie jest narażone na silne wiatry i mrozy.

Kupując krzewy i drzewa iglaste oraz liściaste, a także byliny i pnącza w takim miejscu jak Centrum Ogrodnicze ILEX zawsze uzyskasz fachową pomoc dotyczącą doboru odpowiednich roślin ogrodowych, sposobów ich sadzenia i pielęgnacji – pracownicy takiego sklepu ogrodniczego mają olbrzymie doświadczenie w aranżacji ogrodów i zakładaniu terenów zielonych.

Kolory w Twoim ogrodzie

Oczywiście sam ogród to nie tylko piękne krzewy i drzewa – również te owocowe (np. jabłonie, wiśnie, śliwy, maliny, agrest, borówki, aronie) – bardzo ważne są również byliny różnego gatunku. Przed ich zakupem określ poziom nasłonecznienia swojej działki, jakość i rodzaj gleby, a także stopień działania wiatru. Staraj się również w odpowiedni sposób dobierać sadzonki kolorystycznie – postaw na kilka wyróżniających się kolorów. Ważne jest również to, aby dowiedzieć się, czy dana bylina jest rośliną ozdobną jednoroczną czy wieloletnią. Najpopularniejsze z nich to między innymi floksy, funkie, dzwonki, lawendy, bergenie, rozchodniki i zdobiące balkony oraz tarasy pelargonie. Ich zakupu dokonuj w renomowanych centrach ogrodniczych – sprawdzaj ich ofertę również w Internecie, kierując się galerią zdjęć oferowanych przez nie produktów.

Zdrowie roślin to podstawa

Trzecim bardzo ważnym wyznacznikiem przy zakupie kwiatów ogrodowych, krzewów różnego rodzaju, a także pnączy jest ich wysoka jakość gatunkowa oraz zdrowotna. Najlepsze sklepy ogrodnicze zawsze precyzyjnie określają bioróżnorodność swojego asortymentu, oferując tylko zdrowe sadzonki. Warto zakupić również w nich w pełni naturalne nawozy, bezpieczne zarówno dla człowieka, zwierząt, jak i roślin.