ginekolog-badanie Przedsiębiorca
8 sierpnia 2017

Jak wybrać dobrego ginekologa do prowadzenia ciąży? Poradnik

Wybór lekarza, który będzie prowadzić naszą ciążę ma ogromne znaczenie. Od jego wiedzy, fachowości i profesjonalizmu naprawdę wiele zależy. Lekarz prowadzący ciążę musi nie tylko mieć ogromną wiedzę – powinien też posiadać sporą dozę empatii i do wszystkich problemów, wątpliwości i obaw przyszłej mamy podchodzić ze zrozumieniem. Jak znaleźć ginekologa, który sprawi, że ciąża będzie przebiegać spokojnie i prawidłowo?

Po pierwsze – zaufanie

Ciąża to dla każdej kobiety niezwykły czas. Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka wiąże się jednak także z wieloma obawami, wątpliwościami i problemami. Organizm przyszłej mamy wysyła różne sygnały, jej ciało zachowuje się inaczej niż przed zajściem w ciążę. Wiele objawów może powodować lęki i wątpliwości – i nic w tym dziwnego! W końcu każda kobieta w ciąży chce, żeby jej dziecko urodziło się silne i zdrowe. Ważne więc, byśmy o wszystkich wątpliwościach mogły swobodnie porozmawiać z lekarzem. Musimy mieć do niego zaufanie. Nawet najlepszy specjalista na nic się nie przyda, jeśli do problemów przyszłej mamy nie będzie podchodzić ze zrozumieniem. W końcu spokój i dobre samopoczucie kobiety ma duży wpływ na przebieg ciąży. Znajdźmy więc lekarza, który będzie uważnie słuchać wszystkich naszych uwag i w sposób jasny będzie potrafił odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące ciąży. Dobrym, doświadczonym ginekologiem, specjalizującym się w prowadzeniu ciąży jest Wender-Ożegowska Ewa, która prowadzi własny specjalistyczny gabinet lekarski.

Przyjazny gabinet

Większość kobiet decyduje się na prowadzenie ciąży w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Wynika to z wielu czynników. W prywatnym gabinecie zwykle dostępny jest lepszy sprzęt diagnostyczny – to tam można wykonać profesjonalne badanie USG w 3D lub 4D, dzięki czemu na ekranie możemy obserwować, jak dziecko rozwija się w łonie matki. Nagranie z takiego badania to bezcenna pamiątka. Jakie są inne zalety korzystania z usług ginekologa w prywatnym gabinecie? Dobrze obrazuje to ten filmik:

Bardzo ważną zaletą prywatnych gabinetów jest to, że przyszła mama nie musi czekać w długich kolejkach. Na wizytę można się umówić właściwie z dnia na dzień, co umożliwia szybką interwencję lekarza w momencie, w którym coś nas niepokoi. Poza tym, w takim gabinecie lekarz ma więcej czasu dla pacjentki – może poświęcić jej więcej uwagi, co dla wielu przyszłych mam jest bardzo ważne. Jest czas, by dokładnie omówić wszystkie istotne dla nas sprawy.