przewoz-pasazerow Przedsiębiorca
1 sierpnia 2018

Jak wybrać dobrego przewoźnika pasażerskiego?

Przewozy pasażerskie to ważny sektor branży transportowej. Przewoźnicy pasażerscy współpracują z biurami podróży, agencjami turystycznymi, firmami i osobami prywatnymi organizującymi wycieczki, pielgrzymki, wyjazdy na konferencje czy imprezy. Dobra firma transportowa to gwarancja sukcesu każdego wyjazdu, gdzie liczy się bezpieczeństwo i punktualność, a także komfort i zadowolenie pasażerów. Czym powinien charakteryzować się dobry przewoźnik?

Profesjonalni kierowcy

Dobry przewoźnik powinien nade wszystko gwarantować bezpieczeństwo pasażerom. Bezpieczny przejazd to podstawa każdej usługi w zakresie transportu, a do tego niezbędne jest doświadczenie i wysokie kwalifikacje kierowcy. Bez względu na to, ile osób, dokąd i jakim środkiem transportu przewozi, kierowca powinien dysponować odpowiednimi dokumentami i uprawnieniami. Prawo jazdy właściwej kategorii i odbyte szkolenia to jednak nie wszystko. Istotne znaczenie ma tu wieloletnie doświadczenie w poruszaniu się po drogach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Liczy się również odporność na stres i umiejętność odpowiedniego reagowania w trudnych sytuacjach, które na drodze zdarzają się bardzo często. Poza tym dobra firma transportowa powinna oferować usługi kierowców, którzy są kulturalni i porozumiewają się w języku obcym, np. angielskim, co jest ważne w przypadku zagranicznych tras.

Nowoczesna flota

Kompetencje kierowcy muszą iść w parze z jakością prowadzonego przez niego pojazdu. Dobry przewoźnik powinien dysponować nowoczesną flotą składającą się ze środków transportu przystosowanych do przewozów pasażerskich. Na zróżnicowaną ofertę powinny składać się zarówno busy przeznaczone do obsługi mniejszej liczby osób, jak i autokary umożliwiające przewóz większych grup. Pojazdy powinny być przede wszystkim bezpieczne i sprawne, na bieżąco serwisowane i z aktualnymi przeglądami technicznymi. Drugą kwestią jest komfort pasażerów. W tym celu niezbędne jest dodatkowe wyposażenie, poza fotelami i toaletą, np. barek czy lodówka, a także udogodnienia takie jak klimatyzacja, sprzęt audiowizualny oraz dostęp do Internetu.

Co jeszcze?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika do transportu pasażerskiego? Firma transportowa powinna przede wszystkim posiadać odpowiednią licencję na świadczenie usług w zakresie przewozu osób. Ponadto warto pamiętać, że za jakość usług odpowiada nie tylko kierowca, ale też cały personel firmy. Niektóre przedsiębiorstwa, takie jak firma transportowa EMKA TRANS z siedzibą w Żyrardowie, oferują kompleksowe usługi, zajmując się nie tylko samym transportem, ale i dodatkowo obsługując klienta m. in. w zakresie zaplanowania podróży, np. trasy zwiedzania. Kompleksowa obsługa, wyszkolony personel i nowoczesna flota uczynią przewozy pasażerskie bezpiecznymi i komfortowymi.