Ekspres do kawiarni Przedsiębiorca
10 października 2021

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawiarni? 

Kawiarnia nie może obyć się bez dobrego ekspresu. Takie urządzenie powinno wytrzymać korzystanie przez cały dzień, parząc nawet kilkaset kaw w trakcie doby. Ekspresy do kawiarni muszą więc spełniać określone wymagania. Jakie urządzenia tego typu sprawdzają się najlepiej? Czym kierować się podczas wybierania ekspresu, który spisze się idealnie w dowolnej kawiarni?

Jaki powinien być ekspres do kawiarni? 

Ekspres do kawiarni powinien cechować się określonymi parametrami. Musi to być urządzenie wytrzymałe, które bez problemu zniesie parzenie setek filiżanek napoju jednego dnia. Ekspres powinien być także łatwy w czyszczeniu i użytkowaniu. Warto, by dawał on możliwość stworzenia różnych kompozycji bez używania dodatkowych urządzeń. Powinien parzyć pyszną kawę w szybki sposób. Takie ekspresy znajdziesz m.in. u dystrybutora sprzętu do kawiarni Wojciecha Szymańskiego.

Wybierając odpowiedni ekspres do kawy, trzeba zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:

  • wielkość lokalu,
  • dostępne opcje,
  • szybkość pracy,
  • wydajność,
  • własny budżet,
  • design urządzenia,
  • łatwość czyszczenia,
  • ilość pobieranego prądu,
  • bezawaryjność.

W kawiarniach stosuje się profesjonalne ekspresy do kawy, które kosztują kilka tysięcy złotych. To urządzenia bardzo wydajne, pozwalające na pracowanie niemal non stop przez cały dzień. Są wyposażone w komponenty, które pozwalają na przygotowanie nawet czterech filiżanek kawy jednocześnie.

Ekspresy wykorzystywane w kawiarniach bazują na takich systemach grzania, jak GTI i HX. Pierwszy wariant daje możliwość samodzielnego zmieniania wielu parametrów, w tym temperatury wody. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które dysponują wiedzą na temat poszczególnych metod parzenia kawy. W ten sposób mogą one uzyskać pożądany smak.

Jaki ekspres sprawdzi się w kawiarni? 

Kawiarnie mają różne wymagania, w zależności od wielkości lokalu, oferty i liczby odwiedzających osób. Wybierając odpowiedni model urządzenia, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry, lecz także charakterystykę samej kawiarni.

Ekspres do kawiarni musi zmieścić się w wyznaczonym do tego miejscu. Powinien zapewniać pełen komfort użytkowania, na co trzeba zwrócić uwagę głównie w przypadku niewielkich lokali. W małych kawiarniach zwykle parzy się mniej filiżanek, dlatego bojler nie musi być tak duży. Warto jednak, by urządzenie dawało możliwość samodzielnego wybrania temperatury wody.