Przedsiębiorca
2 sierpnia 2018

Jak wynająć auto na weekend w korzystnej cenie?

Jeśli marzysz o weekendzie za miastem, ale twój samochód jest niesprawny bądź z jakichś powodów musiałeś się go pozbyć, opcja wynajmu auta na weekend jest propozycją właśnie dla ciebie. Jeśli posiadasz prawo jazdy, nie będąc właścicielem czterech kółek, a chciałbyś lub jesteś zmuszony do wyjazdu autem w weekend, skorzystanie z możliwości jego wynajęcia będzie idealnym rozwiązaniem. Jak to zrobić w korzystnej cenie?

Wynajęcie auta jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które z przyczyn niezależnych od nich nie mogą poruszać się własnym samochodem. W sezonie letnim klienci wypożyczalni szczególnie chętnie wynajmują auta na weekend. Nie w każde bowiem turystycznie atrakcyjne miejsce jesteśmy w stanie dojechać pociągiem lub autobusem. Wynajęcie auta na weekend zapewnia większą swobodę podróżowania i uniezależnienie się od środków komunikacji, zwłaszcza za granicą. Sprawdźmy, jak to zrobić w korzystnej cenie.

Wypożyczalnie przy lotniskach

Jedną z chętnie wybieranych opcji są wypożyczalnie, działające przy lotniskach. Jest to rozwiązanie bardzo poręczne, ponieważ lądując w innym kraju lub nawet mieście, możemy od razu skierować nasze kroki do punktu wynajmu, nie tracąc czasu na szukanie wypożyczalni. Aby osiągnąć jak najkorzystniejszą cenę wynajmu auta, warto przygotować się już w kraju. Sprawdźmy zatem, jakie otrzymamy zniżki za płatności online z dużym wyprzedzeniem. W okolicy lotnisk działa zazwyczaj kilka wypożyczalni, więc warto porównać ich oferty jeszcze w domu. W trosce o komfort klienta wiele punktów wynajmu oferuje możliwość podstawienia auta na lotnisko, co oszczędzi nam sporo czasu. Wynajęcie auta na weekend z przylotniskowej wypożyczalni sprawdza się także, gdy potrzebujemy samochodu od ręki, w sytuacji awaryjnej.

Tradycyjne wypożyczalnie

Korzystając z oferty tradycyjnych wypożyczalni, warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, aby wynająć auto na weekend w jak najbardziej korzystnej cenie. Przede wszystkim przy tak krótkoterminowym wynajmie nie warto inwestować w wypożyczenie drogiego pojazdu wysokiej klasy. Wybierajmy raczej te ze średniej półki. Nie tylko kaucja za nie będzie niższa, lecz również objęte są one często zniżkami i rabatami, tak jak ma to miejsce na przykład w ogólnopolskiej wypożyczalni samochodów ABACUS. Ponadto warto szukać punktu wynajmu mającego w swojej ofercie specjalną, atrakcyjną finansowo, ofertę weekendową. Co ciekawe, bardzo często zdarza się, że właśnie ceny wynajmu auta na weekend są dużo niższe w stosunku do tych obowiązujących w tygodniu.

Umowa to podstawa

W obu przypadkach dokładne zaznajomienie się ze wszystkimi punktami umowy to podstawa. Zapoznanie się z regulaminem wypożyczalni, a także zwrócenie szczególnej uwagi na dodatkowe, często ukryte, koszty pozwoli nam uniknąć przykrych rozczarowań. Prześledźmy, czy dokumenty nie obejmują na przykład kosztów podstawienia auta lub kosztów przekroczenia limitu kilometrów. Na końcu sprawdźmy, czy stan faktyczny pojazdu zgadza się ze stanem opisanym w umowie. Jeśli nie, od razu zgłośmy wszelkie nieprawidłowości.