Kable w biurze Przedsiębiorca
29 sierpnia 2021

Jak zorganizować kable sieciowe w biurze?

Poplątane kable to nierzadko przyczyna zdenerwowania, błędów, niewydajności pracy oraz wypadków w biurze. Uporządkowane otoczenie pozwala się wyciszyć i w spokoju przystąpić do wykonywania obowiązków. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego jeszcze warto wydajnie zorganizować biurowe kable – w szczególności sieciowe – oraz jak to zrobić i co może być do tego potrzebne.

Dlaczego warto uporządkować kable w miejscu pracy?

Porządek w kablach to klucz do sprawnej, bezproblemowej pracy. Nieuporządkowane kable tworzą bałagan i przeszkadzają. W takim środowisku dużo trudniej jest skupić się na naglących zadaniach. Kłębowisko kabli utrudnia korzystanie z urządzeń biurowych – w końcu nie wiadomo, który kabel włącza drukarkę, który kopiarkę, a który sprawi, że wyłączymy komputer i w konsekwencji stracimy ważne pliki. Dobra organizacja kabli to dbałość o bezpieczne utrzymanie biurowych urządzeń oraz uniknięcie wielu przykrych sytuacji.

Nie można zapomnieć o najważniejszym – zdrowiu i bezpieczeństwie użytkowników. Rozrzucone po podłodze kable są nieustannie deptane i zgniatane. To może prowadzić do uszkodzeń, które potrafią zagrozić życiu i zdrowiu pracowników. Nie można tego bagatelizować! Na bezpieczeństwo stanowiska pracy należy zwrócić uwagę również, kiedy pracujemy zdalnie, pozostając w domu. Pamiętajmy, że plączące się pod nogami niezabezpieczone kable stanowią realne zagrożenie. Korzyścią ich uporządkowania będzie nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale także zapewnienie mu bardziej estetycznego, minimalistycznego wyglądu.

Co jest potrzebne do skutecznego uporządkowania kabli sieciowych?

Jednymi z najważniejszych przewodów w biurze są kable sieciowe. Ich uszkodzenie i co za tym idzie brak Internetu mogą sparaliżować działanie firmy i narazić ją na poniesienie wysokich kosztów. Dlatego nim dojdzie do przykrej sytuacji, warto odpowiednio zabezpieczyć wszystkie przewody narażone na uszkodzenia.

Kable sieciowe powinny być na tyle długie, by nie musiały być napięte. Niewystarczająco długi kabel grozi wyrwaniu wtyczki z komputera lub sieci i może spowodować uszkodzenie i kabla, i urządzenia. Przewody leżące na podłodze warto zabezpieczyć progami kablowymi. Tego rodzaju biurowe osłony kablowe zabezpieczą kabel sieciowy przed zgnieceniem i pozwolą na swobodne, bezpieczne poruszanie się po pomieszczeniu.

Dodatkowym zabezpieczeniem kabli sieciowych, a także elementem podnoszącym walory estetyczne biura, są oploty na przewody. Specjaliści ze sklepu Porządek w kablach podkreślają ich znaczenie w funkcjonalnym zabezpieczaniu kabli sieciowych. Dostępne w sklepie oploty – stalowe i poliestrowe – skutecznie chronią różnego rodzaju przewody biurowe przed uszkodzeniami mechanicznymi i zdecydowanie poprawiają ich wytrzymałość. Co więcej, szeroki wybór wariantów kolorystycznych pozwala na dopasowanie wyglądu kabli sieciowych nie tylko do biur w szaro-czarnych odcieniach.