Kącik dziecięcy w restauracji Przedsiębiorca
9 października 2021

Jak zorganizować kącik dziecięcy w hotelu czy restauracji?

Rodzice, przed zrobieniem rezerwacji w danym miejscu, często zwracają uwagę na to, jak dane miejsce jest przystosowane do dzieci. Nic w tym dziwnego, w końcu pobyt w restauracji, hotelu, czy pensjonacie bez żadnych atrakcji będzie dla dziecka nudny. Kącik dziecięcy, czyli sala zabaw staje się w lokalach standardem, a jego brak skutkuje utratą potencjalnych klientów. Sprawdź, jak łatwo i niedrogo zorganizować miejsce zabaw dla dzieci.

Aranżacja kącika dziecięcego

Na początku aranżacji kącika dla dzieci, trzeba oczywiście wyznaczyć miejsce, w którym będzie się on znajdował. W niektórych lokalach jest to dosłownie kącik, który znajduje się na sali w restauracji tak, aby rodzice mieli stale na oku swoje pociechy. Z kolei w hotelach, czy pensjonatach może to być osobny pokój. W ten sposób bawiące się radośnie dzieci nie przeszkadzają innym gościom.

Gdy miejsce zostanie już wybrane, czas na  stworzenie bezpiecznej, ale jednocześnie atrakcyjnej dla maluchów strefy zabawy. Do tego doskonale sprawdzą się materace i meble modułowe zrobione z pianki, które można dowolnie łączyć ze sobą za pomocą rzepów. Dzięki nim nawet upadek z wysokości nie będzie dla dziecka bolesny. Miękkie, kolorowe meble modułowe zapewniają dzieciom wspaniałą zabawę. Można z nich tworzyć tunele, podesty, suche baseny z kulkami, a nawet zjeżdżalnie.

W jakie meble wyposażyć kącik dziecięcy?

Świetna zabawa, jaką zapewniają konstrukcje z mebli modułowych, potrafi zmęczyć. Dlatego w sali zabaw powinny się znaleźć także pufy, kanapy i fotele, które pozwolą maluchom odsapnąć. W niektórych kącikach znajdują się telewizory, na których dzieci mogą oglądać ulubione bajki i filmy, a więc w takich miejscach wygodne siedziska to must-have. Ekspert z firmy Panqube mówi:

Siedziska z mebli modułowych są wykonane z trwałych i wodoodpornych materiałów, które łatwo się czyści.. Tworzywa użyte od ich produkcji nie powoduje uczuleń, o czym świadczą certyfikaty. Co równie ważne, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można stworzyć naprawdę barwne kąciki dla dzieci.

Jakie zabawki i akcesoria powinny znaleźć się w sali zabaw?

W sali zabaw będą przebywać dzieci w przeróżnym wieku, dlatego ważne jest także to, aby wyposażyć ją w zabawki i akcesoria, które zapewnią zajęcie wszystkim grupom wiekowym. Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się klocki i układanki. Najlepiej, aby były to zabawki drewniane, które nie psują się tak szybko. Z kolei dla tych nieco starszych, warto przygotować zabawki takie jak pluszaki, samochody, czy lalki.

Jeśli jest to miejsce, w którym dzieci nie powinny być za głośno, najlepiej jest przygotować kącik wyciszający. Może to być stoliczek z kredkami i kolorowankami oraz książeczkami dostosowanymi do dzieci w różnym wieku, które umilą czas np. oczekiwania na zamówione jedzenie.