Szkolenie dla pracowników Przedsiębiorca
6 października 2021

Jak zorganizować udane wyjazdowe szkolenie firmowe?

Wyjazdowe szkolenie firmowe wymaga przede wszystkim wyboru właściwego miejsca, w którym znajduje się sala konferencyjna. Istotne jest także zapewnienie poczęstunku i noclegu oraz dodatkowych atrakcji, z których pracownicy mogą skorzystać po czasie pracy. Odpowiednio zorganizowany wyjazd w formie szkolenia umożliwi zarówno odpoczynek, jak i integrację uczestników. Na co zwrócić uwagę?

Cechy dobrych miejsc do organizacji wyjazdowych szkoleń firmowych

Organizując wyjazdowe szkolenie firmowe, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór Sali konferencyjnej. Miejsce to powinno być dostosowane do charakteru spotkania oraz ilości osób, które będą w nim uczestniczyć. Istotne jest także wyposażenie dodatkowe w formie systemów nagłaśniających i multimedialnych, które zapewnią sprawny przebieg spotkania. Należy także zwrócić uwagę na takie wyposażenie Sali konferencyjnej, jak klimatyzacja, projektory multimedialne, mikrofony bezprzewodowe, ekrany, DVD, Wi-Fi, elektryczne systemy zaciemniania sal oraz profesjonalna obsługa i wsparcie techniczne. Dobrze, jeśli dany obiekt dysponuje kilkoma rodzajami sal, których wielkość można dopasować do potrzeb organizatora. Zbyt duża lub mała przestrzeń może zakłócić przebieg spotkania.

Gdzie zorganizować wyjazdowe szkolenie firmowe?

Jednym z popularniejszych miejsc do organizacji wyjazdowych szkoleń firmowych, jest hotel pod Kielcami – Pałac w Konarach, który oferuje profesjonalną organizację tego typu wydarzeń. Klienci mogą zgłosić swoje sugestie i przekazać informacje o szczegółach spotkania, a pracownicy hotelu zadbają o to, aby realizacja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami. Istotnym aspektem jest także przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz kącika kawowego dla uczestników spotkania. W szczególności jeśli spotkanie jest długie, każda z osób chętnie napije się kawy lub herbaty i zje drobną przekąskę. Organizując wyjazd na kilka dni, bardzo istotne jest także to, aby zapewnić gościom ciepłe posiłki.

Zalety organizacji wyjazdowych szkoleń firmowych w hotelu

Coraz więcej firm organizuje wyjazdowe szkolenia firmowe w hotelu ze względu na długość samego wydarzenia. Kilkudniowe wyjazdy wymagają zapewnienia uczestnikom miejsc noclegowych, dlatego pokoje w ośrodku, który posiada salę konferencyjną, eliminują potrzebę dojazdu na szkolenia. Wyjazdy szkoleniowe to również forma integracji pracowników, dlatego hotele posiadają jeszcze jedną zaletę w formie dodatkowych atrakcji. Strefa basenowa, siłownia, boisko lub grill z pewnością pozwolą bardziej zintegrować się uczestnikom, dzięki czemu zwiększy się ich efektywność pracy.