Przedsiębiorca
31 lipca 2018

Udany obóz szkolny – jak go zaplanować?

Kiedy robi się cieplej, dzieci coraz trudniej zatrzymać w szkolnych ławkach. Dlatego wiosną i latem nauczyciele organizują dla swoich uczniów różnego rodzaju wycieczki i obozy szkolne. Jak zaplanować taki wyjazd? Co zrobić, by uczniowie miło spędzili czas, a przy okazji czegoś się nauczyli? Podpowiadamy jak zorganizować udany obóz dla młodzieży szkolnej.

Miejsce w sam raz dla uczniów

Zaplanowanie obozu szkolnego dla uczniów jest bardzo trudne. Warto jednak się postarać. Obozy, wycieczki, zielone szkoły – to nie tylko okazja do zmiany otoczenia i zobaczenie innego świata. Dla wielu dzieci to właśnie takie wyjazdy zostawiają najwięcej wartościowych wspomnień – sami przecież także wspominamy swoje obozy z dzieciństwa, także w dorosłym życiu. Osoby planujące wyjazd dla młodzieży, nawet jednodniowy, biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. Muszą zapewnić uczniom bezpieczeństwo, komfort, edukację i rozrywkę. To spore wyzwanie. Ogromne znaczenie ma oczywiście wybór właściwego miejsca na taki obóz. W tej roli doskonale sprawdzi się ośrodek Cegiełki położony w Wielkopolsce. Organizacja obozów dla młodzieży jest jednym z najważniejszych elementów działalności ośrodka. Dlatego możemy też liczyć na fachową pomoc jego pracowników. To specjaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie nasze pytania i zadbają o to, by młodzież była naprawdę zadowolona z pobytu tuta.

Udany obóz dla młodzieży

Organizując obóz dla młodzieży szkolnej, musimy zadbać o idealny balans pomiędzy nauką a rozrywką. Pamiętajmy też, że takie zajęcia „wyjazdowe” muszą mieć nieco inny charakter niż zwykłe lekcje w szkole. Tutaj sprawdzą się różnego rodzaju warsztaty i zajęcia, w trakcie których młodzież może nabyć umiejętności praktyczny. Warto zaprosić do pomocy prelegentów, którzy wygłoszą interesujące wykłady na temat, w którym się specjalizują – na przykład strażak może opowiadać o zasadach bezpieczeństwa, a ratownik medyczny pokaże dzieciom, jak udzielić komuś pierwszej pomocy. Po zajęciach musi być czas na odpoczynek i integracje. Dlatego warto znaleźć ośrodek znajdujący się w ładnej, malowniczej okolicy. Dobrze też, by znajdowało się tam miejsce, w którym wieczorem można urządzić imprezę taneczną, grilla lub ognisko. Po całym dniu spędzonym na warsztatach na świeżym powietrzu nic nie smakuje tak dobrze jak kiełbasa z ogniska. Dobrze też, by w ośrodku dzieci miały dostęp do atrakcji sportowych – im więcej ciekawych aktywności, które mogą zapełnić ich czas, tym większe prawdopodobieństwo, że taki szkolny obóz będzie naprawdę udany i wspominany przez nie przez wiele  lat.