Stolik do manicure Przedsiębiorca
11 lutego 2021

Jaki wybrać stolik do manicure?

W każdym salonie kosmetycznym konieczne jest zastosowanie odpowiednich mebli. Takie produkty muszą być nie tylko funkcjonalne, lecz także eleganckie, pozwalając na dopasowanie do danej aranżacji. Obecnie na rynku znaleźć można setki modeli mebli wykorzystywanych podczas malowania paznokci u dłoni. Który stolik do manicure sprawdzi się najlepiej w profesjonalnych salonie kosmetycznym?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Stolik do manicure to nie tylko prosty mebel, który ułatwia malowanie paznokci i przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Takie konstrukcje obejmują również pochłaniacz pyłu pozwalający na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń powstających podczas zdejmowania starej warstwy lakieru. Dzięki niemu można również zachować higienę i zadbać o to, by drobinki nie wpadały do płynnych produktów wykorzystywanych podczas zabiegu.

Oprócz pochłaniacza pyłu warto zwrócić uwagę również na typ blatu. Biurka wykonane z płyty laminowanej mogą szybko się odbarwić pod wpływem acetonu czy innych środków wykorzystywanych do robienia manicure. Z tego powodu wiele osób decyduje się na stoliki z blatem ze szkła lub wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie wchodzi w reakcje z preparatami chemicznymi.

Funkcjonalność i stylowy wygląd

Stolik do manicure musi być także funkcjonalny. Nawet najlepiej wyposażony model jest zupełnie bezużyteczny w sytuacji, gdy nie pozwala on na komfortowe wykonywanie pracy. Blat w takich meblach powinien być odpowiednio wyprofilowany i zapewniać wystarczającą ilość miejsca do ustawienia lampy, lakierów i innych akcesoriów niezbędnych do stworzenia manicure.

– Popularnymi produktami są stoliki do manicure z kółkami. Takie meble umożliwiają swobodną zmianę lokalizacji w zależności od aktualnych potrzeb. Kółka da się również w łatwy sposób zablokować, dzięki czemu stolik nie będzie przemieszczał się sam podczas pracy – mówi specjalista ze sklepu internetowego Kazaro oferującego wyposażenie do salonów kosmetycznych.

W stolikach do manicure najczęściej przechowuje się wszystkie niezbędne akcesoria, od lakierów przez pilniczki, aż po środki chemiczne. Z tego powodu takie meble powinny być odpowiednio pojemne i podzielone na przestrzenie, w których można w łatwy sposób posegregować wszystkie używane przedmioty.

Ważna jest również estetyka. Stolik do manicure stanowi nie tylko funkcjonalną konstrukcję, lecz także element wyposażenia danego wnętrza. Z tego powodu powinien on być elegancki i wpasowywać się w konkretną aranżację. Większość stolików do manicure dostępnych na rynku jest utrzymana w neutralnej stylistyce, dzięki czemu można dopasować je do wielu salonów kosmetycznych.