Bus na trasie międzynarodowej Przedsiębiorca
10 czerwca 2020

Jakie standardy powinny spełniać busy do przewozów międzynarodowych?

Wielu Polaków pracuje za granicą, co wiąże się z częstymi podróżami z miejsca zatrudnienia do domu i z powrotem. Przewozy międzynarodowe wiążą się z koniecznością pokonania wielogodzinnej trasy. Busy, które transportują ludzi do Niemiec czy Holandii, powinny spełniać określone standardy. Mowa tutaj również o licznych udogodnieniach, które umilą podróżującym czas. Podpowiadamy, czym powinny charakteryzować się busy do międzynarodowego przewozu osób.

Bezpieczeństwo, czyli bezawaryjność busów

Każdy środek transportu wykorzystywany do przewozu osób musi być odpowiednio przystosowany. Bardzo ważny jest tutaj stan techniczny pojazdu transportowego, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób. Przykładowo, osoby podróżujące busem z Polski do Niemiec pod wskazany adres chętniej wybierają firmy, które oferują przewozy nowoczesnymi i bezawaryjnymi pojazdami, co oznacza, że stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo w podróży. Dobry stan techniczny całej floty pojazdów świadczy o profesjonalizmie oraz wysokiej jakości świadczonych usług danej firmy. Jeżeli o bezpieczeństwie mowa, bardzo ważna jest dostępność pasów bezpieczeństwa dla każdego pasażera. Co więcej, istotne są także kompetencje samego kierowcy oraz posiadane uprawnienia.

Duża przestrzeń bagażowa

Busy do przewozów międzynarodowych powinny być wyposażone w pojemne luki bagażowe, dzięki którym każdy pasażer będzie mógł zabrać w podróż wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. W przypadku podróży busem nie obowiązują sztywne ograniczenia obejmujące pojemność bagażu, ani żadne dodatkowe opłaty za przekroczenie normy, tak jak ma to miejsce, w przypadku transportu lotniczego. Luka bagażowa powinna być przestronna i odpowiadać liczbie osób, które z niej korzystają. Biorąc bagaże, pamiętajmy także o współtowarzyszach, którzy również mają zagwarantowaną możliwość zabrania odpowiedniej liczby walizek.

Komfort i wygoda podróży busem

Czym byłaby podróż busem do Niemiec czy Holandii bez wygodnych miejsc siedzących? Z uwagi na długość trasy i czas spędzony w busie, dobrze, aby fotele były rozkładane, co umożliwi wypoczynek lub drzemkę, oraz powinny posiadać miękkie zagłówki czy podłokietniki.

Niezbyt wygodne i twarde fotele mogą sprawić, że podróżujący będą skarżyć się na ból czy ucisk kręgosłupa, a jak wiadomo, ten narząd ruchu potrzebuje odpowiednich warunków. Nasza firma oferuje przewozy z Polski do Niemiec z adresu pod adres, a także z Niemiec do Polski, za pomocą niezawodnych busów wyposażonych w bardzo komfortowe miejsca siedzące – dodaje nasz rozmówca reprezentujący firmę transportową Sandrex, która oferuje nie tylko przewozy międzynarodowe, ale również regionalne. 

Środek transportu, którym podróżujemy, powinien posiadać klimatyzację, która w gorące dni ułatwi komfortowy dojazd do miejsca docelowego oraz ogrzewanie, które pozwoli ogrzać zimą wnętrze pojazdu. Dzięki temu podróżujący nie muszą zabierać do busa zapasowej bluzy czy koca.

Dodatkowe wyposażenie zwiększające komfort podróżnych

Długie, kilkugodzinne trasy często bywają męczące, dlatego busy do przewozów międzynarodowych powinny posiadać dodatkowe elementy wyposażenia, które umilą czas podróżującym. Mowa tutaj o elementach podnoszących komfort na trasie, np. darmowe Wi-Fi, które pozwoli surfować po Internecie, radio, w którym posłuchać możemy najnowszych przebojów, czy DVD i ekran widoczny dla wszystkich pasażerów, który uprzyjemni nawet najdalszą podróż, a jak wiadomo przy dobrym filmie minie ona zdecydowanie szybciej. Dobrze, aby nad każdym fotelem znajdowało się również indywidualne oświetlenie, dzięki któremu wygodniej będzie czytać książkę, nawet w nocy.