biurowiec Przedsiębiorca
1 sierpnia 2018

Jakie udogodnienia powinien oferować dobry kompleks biurowy?

Nowoczesne biurowce to przyszłość architektury użytkowej, gdzie istotny nacisk kładzie się na oszczędność energii i czasu. Efektowny styl, ekologiczne technologie i bogata oferta dla użytkowników – to podstawowe cechy współczesnych kompleksów biurowych. W XXI wieku biuro to nie tylko miejsce pracy, ale także rekreacji czy rozrywki. Dobry kompleks biurowy powinien ułatwiać pracę oraz umożliwiać efektywne i przyjemne spędzanie czasu pracownikom.

Funkcjonalne i wygodne miejsce pracy

Elementarną rolą każdego biurowca jest stworzenie dogodnych warunków dla pracowników. W tym celu nowoczesny kompleks biurowy powinien zapewniać dostęp do najnowszych technologii, które sprawią, że praca będzie łatwiejsza i bardziej efektywna. Niezbędny jest zatem dostęp do Internetu, zaawansowane systemy klimatyzacji i wentylacji oraz odpowiednie oświetlenie. Istotne znaczenie mają też udogodnienia dla określonych grup pracowników, np. windy dla niepełnosprawnych czy stojaki na rowery, szafki i prysznice dla cyklistów, a także parkingi dla kierowców. Na dobry kompleks biurowy powinny składać się zarówno odpowiednio wyposażone biura, komfortowe części wspólne z poczekalniami i recepcją, jak i sale konferencyjne z nowoczesnym zapleczem technicznym, w tym sprzętem audiowizualnym, gdzie możliwa będzie organizacja spotkań biznesowych. Tak komfortowe miejsce o dogodnych warunkach i z dostępem do najnowocześniejszych technologii znacznie ułatwi pracę i podniesie wydajność pracowników.

Rekreacja, rozrywka i wypoczynek

W XXI wieku praca to coś więcej niż przesiadywanie w biurze. Obecnie duży nacisk kładzie się na zdrowy styl życia i balans pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Nie jest tajemnicą, że wypoczynek podnosi efektywność w pracy, dlatego nowoczesne kompleksy biurowe powinny umożliwiać pracownikom relaks. Ważną rolę odgrywają tu tereny zielone, a więc skwery i parki w sąsiedztwie budynków biurowych, gdzie można się zregenerować. Przykładem takiej inwestycji w otoczeniu zieleni jest BCB Business Park w Gdańsku. Ponadto dobry biurowiec powinien również oferować dostęp do bogatej oferty gastronomicznej kantyn, restauracji i kawiarni. Ponieważ dzisiaj żyjemy w dużym pośpiechu, zależy nam na oszczędzaniu czasu, w czym pomóc może możliwość załatwiania wielu spraw w jednym miejscu. Dlatego też w nowoczesnych kompleksach biurowych znajdziemy dzisiaj sklepy, siłownie, salony wellness i fitness, a nawet gabinety medyczne. Wszystko po to, aby zapewnić pracownikowi maksymalną wygodę.