Przedsiębiorca
12 marca 2019

Jakie wyroby stalowe mają zastosowanie w branży gastronomicznej?

Wykonane m.in. ze stali nierdzewnej poszczególne wyroby doskonale sprawdzają się chociażby w gastronomii. Wszechobecna wilgoć wymaga bowiem zastosowania materiałów niezwykle wytrzymałych i odpornych na korodowanie, dlatego jednym z najczęstszych wyborów jest właśnie specjalny gatunek stali. Jakie konkretnie wyroby z niej wykonane mają zastosowanie w branży gastronomicznej?

Wytrzymałe komory

Ze stali tworzy się m.in. specjalistyczne komory, które sprawdzają się właśnie w gastronomii. Zaliczyć można do nich komory bemarowe – to właśnie w nich umieszcza się potrawy wymagające utrzymania ich wysokiej temperatury. Dzięki takiemu zastosowaniu możliwe jest ich odpowiednie podanie w łatwy sposób, co sprawdza się nie tylko w restauracjach i tego typu lokalach gastronomicznych, ale też chociażby w placówkach medycznych, szpitalach czy na szkolnych stołówkach.

Komory bemarowe wykonane ze stali muszą więc być niezwykle wytrzymałe i odporne – zarówno na wilgoć, jak i bardzo wysokie temperatury. Należy zlecić ich wykonanie wyłącznie renomowanemu producentowi wyrobów stalowych, z którymi współpracuje firma Italinox-Polska. Jest ona w stanie przygotować na zamówienie klienta również specjalne komory zlewów, które stosuje się we wspomnianych już miejscach, a także m.in. w laboratoriach naukowych i nie tylko. Warto zwrócić uwagę na dostępność wielu wariantów, które różnią się przede wszystkim wymiarami, ale mogą być też dopasowane np. pod kątem wykończenia, a także wykonania prawostronnego lub lewostronnego.

Specjalistyczne pojemniki

W gastronomii dużą rolę odgrywa sposób podania posiłków. W większości są to dania gorące, które muszą dotrzeć do konsumenta w określonej, wysokiej temperaturze. Z tego względu do ich przechowywania dobrze sprawdzą się wysokiej jakości pojemniki, które umożliwiają także zamrażanie produktów, ich późniejsze rozmrażanie czy dystrybucję wszelkich artykułów żywnościowych. W ofercie renomowanego dystrybutora wyrobów stalowych znaleźć można też tace do zapiekania i nie tylko.

Pojemniki gastronomiczne wykonane z odpowiednich gatunków stali różnią się od siebie wymiarami i kształtem. Mogą być one np. okrągłe, ale szeroki asortyment renomowanego dystrybutora tego typu pojemników obejmuje też wariant cylindryczny czy termiczny. Dzięki temu każda firma funkcjonująca w branży gastronomicznej będzie w stanie dopasować je do swoich potrzeb, co z kolei przełoży się na jakość obsługi klientów. Ofertę uzupełniają umywalki oraz sterylizatory, które wykonuje się zarówno ze stali nierdzewnej, jak i kwasoodpornej.