Przedsiębiorca
8 października 2019

Jakie znaczenie ma otoczenie firmy dla jej działalności?

Sukces firmy zależy przede wszystkim od jej profesjonalizmu i jakości świadczonych usług. To one sprawiają, że zadowoleni klienci chętnie wracają. Nie wolno jednak zapominać o znaczeniu wszelkiego rodzaju działań reklamowych i budujących wizerunek. Ważne są przy tym nie tylko te podejmowane przez firmę świadomie, ale również te, na które często nie zwracamy uwagi jak na przykład otoczenie.

Wyraz profesjonalizmu

Prawdziwe jest powiedzenie, że liczy się pierwsze wrażenie. Co prawda mówi się, że nie powinno oceniać się książki po okładce, jednak uczucia, jakie wywoła w nas pierwsze spotkanie, często rzutują na nasze dalsze działania oraz stosunek do danej osoby. Podobnie wygląda kwestia wizerunku firmy.

Warunki, w jakich przedsiębiorstwo prowadzi swoją działalność to często decydujący czynnik dla potencjalnych klientów. Zaniedbane, zniszczone witryny są często omijane szerokim łukiem, natomiast te błyszczące czystością cieszą się ogromną popularnością. I dotyczy to nie tylko budynków – równie ważne jest najbliższe otoczenie, czyli podjazd czy też przestrzeń przed budynkiem firmy.

Zadbane tereny zielone oraz sama siedziba przedsiębiorstwa wpływają pozytywnie na odbiór przez potencjalnych klientów. Przede wszystkim pozwalają one dać wyraz profesjonalizmowi przedsiębiorstwa. Ład i porządek otoczenia kojarzone są z dobra organizacją, sprawnym i skutecznym działaniem. Ponadto każdy lepiej w takiej przestrzeni, co sprzyja otwartości i zachęca do rozmowy.

Otoczenie dobre dla zdrowia

W zakładanie terenów zielonych w otoczeniu firmy warto inwestować również z powodów zdrowotnych. Rośliny produkują potrzebny nam do życia tlen, a pochłaniają szkodliwy dla ludzi dwutlenek węgla. Ponadto bliskość zieleni odpręża i wycisza.

Ogród przy budynku przedsiębiorstwa może służyć pracownikom jako miejsce relaksu, gdzie zregenerują siły do dalszej pracy. Natomiast zadbany trawnik ozdobiony barwnymi klombami poprawi humor odwiedzającym klientom czy kontrahentom.

Pielęgnacja terenów zielonych

Przedsiębiorca musi brać pod uwagę wszystkie aspekty działalności firmy, w tym również te związane z budowaniem wizerunku. Podczas gdy budynki niszczeją powoli i nie wymagają zbyt częstej renowacji, to pielęgnacja terenów zielonych musi być prowadzona nieprzerwanie. Podobnie ciągłą czynnością są usługi utrzymania czystości, które stanowią podstawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto zadbać, by wybrana firma sprzątająca tak jak Sogama Eco oferowała zarówno czyszczenie biur, jak i usługi porządkowe w najbliższym otoczeniu firmy.

W ramach pielęgnacji terenów zielonych wykonywane jest między innymi:

  • strzyżenie żywopłotów i krzewów;
  • strzyżenie trawników;
  • pielęgnacja drzew, klombów i kwietników;
  • wycinka oraz prześwietlanie drzew;
  • nasadzanie drzew i krzewów.

Obecność zieleni w otoczeniu firmy ma wpływ na jej wizerunek oraz walory estetyczne budynku, jednak aby właściwie spełniały swoją funkcję, należy o nie właściwie zadbać – przy użyciu specjalistycznego sprzętu.