Plandeka samochodowa Przedsiębiorca
7 grudnia 2021

Jakimi metodami nanosi się grafikę reklamową na plandekę?

Reklama na plandece to bardzo popularna forma bezpośredniego marketingu. Przede wszystkim nie sposób nie zwrócić na nią uwagi, szczególnie kiedy bus z zadrukowanym brezentem przejeżdża obok przechodniów lub innych pojazdów. Zapewnia ona duży sukces, a także zainteresowanie, poza tym nie jest to droga inwestycja. Jaki metodami nanosi się grafikę reklamową na taką plandekę?

Jakie są najważniejsze zalety grafik reklamowych na plandece?

Jedną z najważniejszych zalet wynikających z reklamowania się za pomocą grafiki umieszczanej na plandece jest duża widoczność – taką reklamę można dostrzec nawet z dużych odległości. To dlatego bardzo ważne jest, aby wizualnie zachęcała do bliższego zapoznania się z ofertą konkretnej firmy. Kolory reklamy na plandece powinny być wyraziste, a czcionka wystarczająco duża i prosta, aby potencjalny klient łatwo oraz szybko zapoznał się z przekazem.

Plandeki dają duże możliwości – można nanosić na nie zarówno zdjęcia, grafiki, jak i zwykłe napisy. Poza tym mają bardzo dużą trwałość. Z posiadaniem takiej reklamy wiąże się jeszcze jedna duża zaleta – samochód, który ma zamontowaną plandekę, regularnie się przemieszcza. Dzięki temu przekaz może dotrzeć do wielu ludzi naraz w krótkim czasie.

W jaki sposób nanosi się grafikę reklamową na plandekę?

Grafika reklamowa umieszczana na plandece może być albo malowana, albo nadrukowana. Jeżeli chodzi o pierwszy wymieniony wariant, reklama opiera się na grafice wektorowej. Wycięty szablon nanosi się na materiał, a następnie maluje się go farbami. To gwarancja długiej żywotności projektu. Dzięki tej metodzie możliwe jest także umieszczanie reklamy na już istniejącym projekcie.

W przypadku drukowanej grafiki stosuje się drukarkę wielkoformatową. Do nanoszenia obrazu używa się tuszów twardosolwentowych. Dzięki nim można umieścić na plandece dowolną grafikę. Dodatkowo zabezpiecza się ją laminatem ochronnym UV, dzięki czemu kolory tak łatwo nie bledną, a sam projekt ma większą trwałość. Metoda druku ma jedną dużą zaletę – jest szybsza niż malowanie grafiki na plandece. Taką reklamę można zamówić w firmie JUSAM, która ma duże doświadczenie w tego typu zleceniach. Na rynku istnieje od 1998 r. i jest sprawdzonym dostawcą reklam na plandekach na Dolnym Śląsku.

Obecnie bardzo popularnym i łatwym sposobem reklamowania własnej firmy jest udzielanie się w social mediach. Wielu ludzi zapomina jednak o tym, że niektóre formy reklam bezpośrednich wciąż mają duży zasięg. To dlatego warto zainwestować grafikę reklamową na plandece.