Przedsiębiorca
23 listopada 2018

Kiedy warto zakupić gwoździarkę pneumatyczną?

Narzędzia pneumatyczne są cenione na rynku ze względu na wysoką wydajność działania. Doskonałym przykładem takich narzędzi są gwoździarki pneumatyczne, które stanowią alternatywę dla młotka. Nowoczesne gwoździarki pneumatyczne są nie tylko wydajne, ale również wygodne w obsłudze i bezpieczne, oczywiście pod warunkiem, że właściwie ich używamy. Kiedy warto zdecydować się na zakup gwoździarki pneumatycznej?

Charakterystyka gwoździarek pneumatycznych

Gwoździarki, nazywane czasem zbijarkami do gwoździ, czy zszywaczami, pomagają nam w szybkim łączeniu elementów – przede wszystkim drewnianych. Gwoździarki pneumatyczne są najczęściej używane podczas zautomatyzowanych procesów produkcyjnych, przy pracach montażowych oraz budowlanych. Gwoździarki pneumatyczne, jak wskazuje nazwa, są zasilane przez sprężone powietrze pochodzące z kompresora. Dzięki temu siła, z którą urządzenie wbija gwoździe, jest bardzo duża. Do pracy z gwoździarkami pneumatycznymi wykorzystywane są gwoździe maszynowe. Ich wygląd może nam się kojarzyć z wyglądem magazynka do broni. Gwoździe są ze sobą połączone, zwykle za pomocą drutu – to gwoździe koletowane. Gwoździe mogą być też połączone plastikową lub papierową taśmą.

Kiedy opłaca się kupić gwoździarkę pneumatyczną?

Jak już wspomnieliśmy, gwoździarki służą przede wszystkim do łączenia elementów drewnianych, ale nie tylko. Dobrze sprawdzają się między innymi w zakładach, które zajmują się produkcją mebli. Doskonałym, prostym przykładem jest wykorzystanie gwoździarki pneumatycznej przy produkcji  kanapy, czy fotela: pracownik może bez problemu połączyć tym samym narzędziem drewnianą konstrukcję mebla, przymocować z tyłu dyktę lub osłonę z innego materiału, a także wykończeniową tkaninę. Gwoździarki pneumatyczne mogą służyć do produkcji palet, drewnianych skrzyń, czy do budowy lekkich ogrodowych altan, ławek, „drabinek”, po których będą się pięły rośliny, a także klasycznych ogrodzeń. Jak mówi nam przedstawiciel sklepu RG Narzędzia, gwoździarki pneumatyczne świetnie sprawdzają się także przy konstruowaniu więźb dachowych i przy pracach dekarskich. Kiedy więc warto kupić gwoździarkę pneumatyczną? – Najprostsza odpowiedź brzmi: wtedy, gdy bardzo często sięgamy po zwykły młotek lub w przyszłości mielibyśmy to robić. Nie jest to narzędzie dla niedzielnego majsterkowicza. Gwoździarkę pneumatyczną warto kupić, jeśli rozpoczynamy działalność, która będzie polegała na wykonywaniu prac, których przykłady wymieniliśmy lub planujemy skonstruować coś większego dla siebie (altana, przydomowa wiata, itd).

Na koniec warto dodać, że ceny narzędzi wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych – przy czym trzeba pamiętać o tym, że do prac z narzędziami pneumatycznymi potrzebujemy kompresora.