Piwo rzemieślnicze Przedsiębiorca
5 marca 2021

Komu najbardziej opłaca się kupować piwa rzemieślnicze w hurtowni alkoholi?

Piwa rzemieślnicze wywołały prawdziwą rewolucję na polskim rynku, podbijając podniebienia piwoszy i stając się niezwykle atrakcyjną alternatywą dla nijakich trunków produkowanych przez wielkie browary. Jeszcze niedawno były rarytasem, dzisiaj można je znaleźć w coraz większej liczbie sklepów, pubów i restauracji. Sprawdzamy, komu opłaca się kupować piwa kraftowe w hurtowniach alkoholi.

Czym wyróżnia się piwo rzemieślnicze?

Piwa rzemieślnicze powstają w lokalnych browarach, które kładą ogromny nacisk na jakość i unikalny smak swoich wyrobów, stosując oryginalne receptury i tradycyjne metody warzenia oraz bazując wyłącznie na naturalnych składnikach najwyższej jakości. Dzięki temu piwa rzemieślnicze, zwane też kraftowymi (od angielskiej nazwy craft beer), wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem i aromatem oraz są dostępne w szerokiej gamie typów i rodzajów, odzwierciedlających wiedzę i inwencję piwowara. Coraz więcej osób wybiera tego rodzaju trunki, rezygnując z popularnych piw tworzonych przez ogromne koncerny.

Kto kupuje piwa kraftowe?

Jeszcze nie tak dawno mało kto słyszał o piwach rzemieślniczych, które były trudne do zdobycia – na sklepowych półkach królowało kilka najbardziej popularnych marek. Grupa pasjonatów zmieniła jednak ten stan rzeczy, zajmując się warzeniem piwa na własną rękę – dzięki ich wiedzy i determinacji liczba lokalnych mikrobrowarów zaczęła rosnąć, a Polacy poznali smak dobrego rzemieślniczego piwa – tak genezę powstania rynku piw kraftowych wyjaśnia ekspert z łódzkiej hurtowni alkoholi Zofmar-Bis.

Dzisiaj piwo rzemieślnicze piją niemal wszyscy – starsi i młodsi, mężczyźni i kobiety. Coraz więcej osób traktuje wychylenie kufla piwa w kategoriach wyjątkowego doświadczenia, stawiając na jakość, a nie ilość wypitego trunku. Piwo z małych browarów podbija nie tylko puby i restauracje, ale i sklepy oraz markety. W większych miastach powstają sklepy oferujące wyłącznie różne gatunki polskich i zagranicznych piw kraftowych – i zdecydowanie nie narzekają na brak klientów.

Dlaczego warto zaopatrywać się w hurtowniach alkoholi?

W dobrych sklepach monopolowych i spożywczych, kawiarniach, pubach, restauracjach i hotelach nie może zabraknąć piw rzemieślniczych wysokiej jakości. Niektóre z wymienionych podmiotów zaopatrują się bezpośrednio u piwowarów, inne decydują się na współpracę ze sprawdzoną hurtownią alkoholi. Do zalet takiego rozwiązania należy szeroka oferta hurtowni, które nieustannie poszukują nowych producentów piw rzemieślniczych, weryfikują ich jakość, starannie selekcjonując piwne marki nie tylko z różnych zakątków Polski, ale i całego świata. W jednym miejscu można więc nabyć cały wachlarz piw różnych gatunków od wielu lokalnych browarów w konkurencyjnej cenie i nie martwić się o ich transport. Ponadto pracujący tam doświadczeni specjaliści służą radą – podpowiedzą, w jakie marki piw rzemieślniczych najlepiej celować w zależności od profilu działalności i wymagań klientów.

Skorzystanie z usług hurtowni alkoholi opłaca się również osobom prywatnym, które zamierzają zakupić większe ilości piw kraftowych na przykład w związku z organizowaną przez siebie imprezą. Ulubione piwa można wówczas nabyć w korzystniejszej cenie niż w sklepie.