Przedsiębiorca
19 grudnia 2018

Konteneryzacja i paletyzacja

Kontenery są niezwykle istotnym środkiem logistycznym, który przeznaczony jest do zbiorowego pakowania ładunków oraz ich sprawnego i bezpiecznego przemieszczania. Mają szereg zalet – są wygodne, dobrze chronią ładunek i gwarantują oszczędności. Na czym dokładnie polega konteneryzacja i paletyzacja? Gdzie szukać firm, które zajmują się tego typu usługami? Podpowiadamy.

Zarówno konteneryzacja, jak i paletyzacja, czyli sposób ułożenia towaru na palecie to terminy ściśle związane z branżą logistyczną. Odpowiednie zabezpieczenie towarów podczas transportu jest bowiem niezwykle ważne i gwarantuje, że ładunek dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie.

Zastosowanie kontenerów

Jeżeli zależy nam na transporcie międzynarodowym, koniecznie rozważmy transport kontenerowy, który jest niezwykle wygodny i szybki. Wszystko dzięki temu, że nie tracimy czasu na przeładunek towaru znajdującego się w kontenerach, a pamiętajmy, że na dużych odległościach często konieczne jest korzystanie z kilku różnych środków transportu. Ponadto kontenery znakomicie chronią ładunek przed wszelkimi uszkodzeniami, zabrudzeniami i warunkami atmosferycznymi. Jeżeli szukamy firmy, która zajmuje się profesjonalnym sztauowaniem kontenerów( formowaniem jednostki transportowej) oraz paletyzacja  i cieszy się renomą w branży, postawmy na firmę Jaremar w Chorzowie. Firma specjalizuje się w usługach związanych z relokacją maszyn oraz pakowaniem ładunków. Jaremar zapewnia fachowe formowanie ładunków na środkach transportu oraz w kontenerach.

Transport morski

Nie ulega wątpliwości – transport morski to jeden z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na przewóz ładunków na duże odległości. Statek jest w stanie zabrać znacznie więcej towaru niż samolot lub samochód ciężarowy, a przy tym odwiedza wiele różnych krajów. W transporcie morskim znakomicie sprawdzają się kontenery, które usprawniają proces przewozu ładunków, gdyż likwidują konieczność przeładowywania towarów po drodze i usprawniają odprawy celne. Ważne jest także sztauowanie kontenerów, które warto zlecić profesjonalistom. Polega ono na dokładnym rozmieszczeniu ładunku oraz starannym umocowaniu wszystkich ruchomych przedmiotów. Dzięki temu zachowana zostaje odpowiednia stateczność jednostki. W trakcie sztauowania ładunku należy także uwzględnić kolejność jego wyładowywania. Pamiętajmy, że jeżeli zależy nam na, aby towary zostały przetransportowane w odpowiednich warunkach, warto zatrudnić firmę, która świadczy usługi związane z konteneryzacją i paletyzacją.