kredyt inwestycyjny Przedsiębiorca
27 kwietnia 2018

Kredyt inwestycyjny – dlaczego warto z niego skorzystać?

Startupy oraz istniejące przedsiębiorstwa, które chciałyby zainwestować w swój rozwój, rzadko kiedy posiadają odpowiednie środki, by móc bez uszczerbku na swojej działalności inwestować je w rozwój. Naprzeciw wychodzą im instytucje bankowe, które udzielają kredytu inwestycyjnego. Jest to pożyczka, która pozwala na inwestowanie w rozwój swojej działalności. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm – pieniądze na start firmy

Coraz więcej Polaków marzy o prowadzeniu własnej firmy. Jest to bowiem doskonała alternatywa do tradycyjnej pracy na etacie, która pozwala zapewnić lepszą przyszłość sobie i swojej rodzinie. Własna firma to także znacznie większe zarobki, niż te oferowane przez umowy o pracę. Nie każdy z nas posiada jednak odpowiedni kapitał lub zgromadzone na koncie oszczędności, które pozwoliłyby na otwarcie oraz rozkręcenie własnej firmy. Na szczęście, takie osoby nie muszą porzucać lub odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość, swoich marzeń związanych z własną firmą.

Specjalnie z myślą o nich powstały kredyty inwestycyjne. Jest to forma dofinansowania skierowana do nowych na rynku przedsiębiorstw, która pozwala im na pierwsze inwestycje bez konieczności posiadania własnego kapitału. Jeśli więc poważnie myślimy o uruchomieniu własnej firmy, ale nie dysponujemy przy tym wystarczającymi środkami finansowymi, powinniśmy zainteresować się kredytem inwestycyjnym, który daje nam taką właśnie możliwość. Oczywiście nie należy takiego kredytu brać bez zastanowienia – lepiej zgłosić się do doświadczonego doradcy finansowego.

Kredyt inwestycyjny na rozwój już istniejącej firmy

Wbrew pozorom, nie tylko nowe na rynku firmy potrzebują dofinansowania. Przedsiębiorstwo, aby mogło stale się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, musi się bowiem nieustannie inwestować w swój rozwój. Do tego potrzebne są jednak środki finansowe, które są tym większe, im większych zmian w przedsiębiorstwie chcemy dokonać. Firmy potrzebują pieniędzy m.in. na zakup nowego sprzętu niezbędnego do pracy, zakup nowego towaru, na rozbudowę swojej sieci handlowej i wiele innych celów. W takiej sytuacji, kiedy nie dysponujemy środkami finansowymi w odpowiedniej wysokości, także warto skorzystać z kredytu inwestycyjnego. Pozwoli on firmie rozwijać się bez konieczności nadwyrężania swojego budżetu, który zwłaszcza w pierwszych latach funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, nie jest zbyt duży. Taki kredyt inwestycyjny pozwala firmie nie tylko na rozwój, ale umożliwia także znaczne podwyższenie swoich zysków. W końcu nowe inwestycje mają zawsze służyć zarabianiu większych pieniędzy.