Przedsiębiorca
30 listopada 2019

Księgowość – filar rachunkowości odpowiedzialny za organizację w firmie

Prowadzenie działalności to wyzwanie wymagające od przedsiębiorcy nieustannej chęci rozwoju i pogłębiania doświadczenia. O ile mniejsze firmy z powodzeniem zarządzane mogą być przez jedną lub kilka osób, o tyle w przypadku dużych spółek do współgrania wszystkich ich elementów zatrudnić należy wykwalifikowaną kadrę odpowiedzialną za poszczególne filary działalności. Taki rozdział zadań znacząco wpływa na wzrost wydajności przedsiębiorstwa.

Szeroki zakres usług księgowych

Jednym z najważniejszych działów każdej dużej firmy jest księgowość. Obowiązki księgowych utożsamiane są zazwyczaj wyłącznie z prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów przedsiębiorstwa. Profesja ta specjalizuje się jednak także w wielu innych dziedzinach, dzięki czemu wykwalifikowani fachowcy od rachunkowości bezpośrednio przyczyniają się do poprawy organizacji i sposobu funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Obsługa księgowa stanowi nieodłączny element działalności każdej firmy produkcyjnej, handlowej i usługowej, a także fundacji i stowarzyszeń. 

Dział księgowości odpowiada między innymi również za rozliczanie PIT-u i CIT-u oraz sporządzanie sprawozdań GUS i NBP. Oprócz tego specjaliści z dziedziny rachunkowości zajmują się wystawianiem faktur, odprowadzaniem składek, a nawet wypłatą wynagrodzeń pracowników. Podsumowując, dział księgowości w firmie to bardzo ważny element kadry, którego szeroki zakres obowiązków przyczynia się do utrzymania porządku w dokumentach i ogólnej strukturze działalności.

Jak znaleźć rzetelne biuro rachunkowe?

Dobre biuro rachunkowe powinno charakteryzować się przede wszystkim doskonale wykwalifikowaną kadrą księgowych pracujących w jego szeregach. Oprócz niezbędnej wiedzy potrzebne jest także doświadczenie w dziedzinie rachunkowości, które w połączeniu z profesjonalnym podejściem specjalistów stanowią gwarancję najwyższej jakości pełnionych usług. Jedną ze sprawdzonych, rzetelnych ofert tego typu jest Agnieszka Gunerka Biuro rachunkowe i doradcze. Rozwiązania księgowe proponowane przez wspomnianą działalność wyróżniają się wysoką skutecznością oraz praktycznym zastosowaniem zasad Kodeksu Zawodowej Etyki w Rachunkowości. Specjalistka, oprócz podstawowych zadań księgowej takich, jak rozliczanie PIT-u i analiza dokumentacji, zajmuje się też obsługą kadrową i płacową. Długoletnie doświadczenie w branży i zdobyta w tym czasie wiedza sprawiają, że Agnieszka Gunerka to także doskonały i godny zaufania doradca z zakresu podatków oraz prowadzenia biznesu.