Przedsiębiorca
10 stycznia 2019

Łatwy sposób na wysyłkę dużej paczki pocztowej

Opakowania kartonowe pomagają bezpiecznie dostarczyć paczkę do celu. Co więcej, warto pamiętać, że wiele firm dostawczych wymaga, aby kartony miały konkretne wymiary i wielkość, przez co łatwiej wycenić usługę, a także dowieźć do adresata. O czym należy pamiętać, aby szybko i łatwo wysłać paczkę? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wysyłki oraz w jakim opakowaniu najlepiej dostarczyć przesyłkę.  

Czemu warto zdecydować się na opakowanie kartonowe?

Wysyłka paczek w kartonach jest bardzo popularna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że opakowania kartonowe umożliwiają szybkie zapakowanie przesyłki i tym samym, skraca się również proces wysyłania paczki. Ponadto, obecnie producenci pudeł kartonowych tak bardzo uprościli ich formę, że w kilka chwil można je samodzielnie złożyć. Dodatkowo, firmy wysyłające duże ilości paczek, mogą je bez trudu przechowywać, gdyż rozłożone opakowania zajmują niewiele miejsca w porównaniu z pudełkami z innych tworzyw. Opakowania kartonowe to świetny na wysyłkę paczek, gdyż w katalogach producentów można znaleźć praktycznie każdy rozmiar oraz kształt. Kartony mają wymiary zarówno standardowe, jak i nie, dlatego wysyłając w nim paczkę, ma się pewność, że dopasuje się go idealnie i przesyłka dotrze w całości. Co warto podkreślić to fakt, że w opakowaniach kartonowych można wysyłać również duże paczki.  W takich przypadkach najczęściej są to pudła klapowe lub rzadziej, dwuczęściowe. Decydując się na takie opanowanie ma się pewność, że przesyłka dotrze w całości, gdyż karton to materiał trwały i wytrzymuje nawet duże obciążenia. Wśród innych zalet właśnie takiego sposobu wysyłki dużych paczek producenci podkreślają ekologiczność rozwiązania oraz możliwość powtórnego wykorzystania. Dodatkowo, warto zauważyć, że opakowania kartonowe są znacznie tańsze niż innego rodzaju pudła (np. z tworzywa), przez co są najpopularniejszym wyborem klientów.

O czym jeszcze pamiętać wysyłając dużą paczkę pocztową?

Opakowania tekturowe są elastyczne w zastosowaniu, dlatego zależnie od tego, co znajduje się w środku, warto pamiętać o właściwym zabezpieczeniu przesyłki. Bezpieczeństwo dotarcia nienaruszonej przesyłki zwiększa np. wykorzystanie narożników, styropianu i przekładek – podkreśla specjalista z Wytwórni Opakowań Kartonowych „WOK” z Wolsztyna.

Ponadto, wysyłając dużą paczkę pocztową, warto pamiętać, by użyć dużej ilości grubej taśmy do pakowania, tak aby nie rozkleiła się w trakcie przewożenia. Dodatkowo, można ją ofoliować materiałem typu folia strecz. Podczas pakowania należy także mieć na uwadze, by w kartonie nie zostały wolne miejsca – tym samym ma się pewność, że karton pod naciskiem innych paczek nie zgniecie się, a także przesuwające się w paczce przedmioty nie ulegną zniszczeniu.