żurawie samochodowe Przedsiębiorca
2 listopada 2017

Maszyny budowlane – żurawie samojezdne o sile udźwigu do 500 ton

Dzisiejsza technologia budowlana jest tak rozwinięta, że dzięki niej można zbudować nawet kilkunastopiętrowe budynki w ciągu kilku miesięcy. Podobnie jest z domami jednorodzinnymi, a także inwestycjami publicznymi: drogami i mostami. Każdy plac budowy, zwłaszcza ten, który wymaga prac wysokościowych i transportu towaru na wysokości, wymaga wykorzystania specjalistycznych maszyn: dźwigów i żurawi.

Jakie maszyny królują w branży?

Producentów nowoczesnych maszyn budowlanych jest bardzo wielu. Niestety nie każdy jest w stanie zaoferować najnowszej generacji sprzęt, a co ważne przy dźwigach i żurawiach, sprzęt o ponadprzeciętnej sile udźwigu. Jedną z najlepszych marek na rynku jest Liebherr – maszyny te wykorzystywane są na różnego rodzaju placach budowlanych. Od zamówień indywidualnych klientów i wykorzystania przez firmy z różnych branż, po zamówienia publiczne. Jeśli potrzebujesz dźwigów i żurawi, zwłaszcza najlepszych firm takich jak Liebherr, zgłoś się do Dźwig-Mar s.c., firmy zajmującej się wynajmem dźwigów i żurawi samojezdnych.  Znajdziesz tam m.in. bardzo wydajną maszynę budowlaną Liebherr LTM 500, która świetnie radzi sobie przy wykonywaniu skomplikowanych prac na wysokościach. Ten typ maszyny ma niesamowite osiągi! Dzięki wprowadzeniu wielu nowatorskich rozwiązań moc udźwigu to aż 500 ton. Nie tylko to robi ogromne wrażenie. Wysięgnik teleskopowy sięga 50 metrów, a wysięgnik kratowy 91 metrów! Ogromnym atutem wpływającym na funkcjonalność sprzętu jest możliwość pełnego obrotu, pojazd nie musi się przemieszać, ułatwiając wykonywanie wszelki prac budowlanych.

Rodzaje żurawi samojezdnych

Oczywiście typów, producentów i modeli żurawi samojezdnych jest bardzo wiele. Warto zapoznać się z ich budową – są to maszyny, które zmieniają oblicze budownictwa. Żurawie samojezdne są szczególnie często wykorzystywaną maszyną budowlaną. Jej zaletą jest mobilność, jest to bowiem dźwignica zabudowana na odpowiednio przygotowanym podwoziu samochodu ciężarowego lub na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Maszyna ta wyposażona jest we wciągarkę i wysięgnik wychylny osadzony na obrotowej kolumnie – pomoście. Bardzo ważną funkcją żurawia samojezdnego jest możliwość pracy dźwigowej, jak i transportowej (branża HDS). Jest to maszyna zaliczana do tak zwanego transportu HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy). Warto pamiętać, że wszystkie rodzaje żurawi samojezdnych – żurawie samochodowe, jezdniowo-terenowe, terenowe kołowe, gąsienicowe – muszą spełniać wszystkie normy Urzędu Dozoru Technicznego. Wynajmując firmę, zajmującą się usługami dźwigowymi, zwróć szczególną uwagę na aktualne wyniki wszystkich testów i pomiarów. Przy wyborze odpowiedniej maszyny pomogą Ci specjaliści z najlepszych firm branży budowlanej – każda maszyna ma inną moc udźwigu, długość wysięgnika, wysokość podnoszenia, głębokość opuszczania, kąt obrotu, a także prędkość ruchów roboczych.