organizacja konferencji Przedsiębiorca
30 września 2016

Mazury idealnym miejscem na organizację konferencji

Organizacja konferencji nie jest łatwym zadaniem. Trzeba pamiętać o wielu kwestiach, które dla osoby przygotowującej takie wydarzenie po raz pierwszy wcale nie są łatwe. Konferencja to tak naprawdę ogromne wyzwanie logistyczne, dlatego jeśli nie możemy go powierzyć specjalistom, musimy wiedzieć, jakie zagadnienia są najważniejsze, aby o niczym nie zapomnieć.

Wybór miejsca – kwestia kluczowa

Kluczową kwestią przy organizacji konferencji jest wybór odpowiedniego miejsca. Powinno być nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim znajdujące się we właściwej lokalizacji. Ważna jest dobra komunikacja z lotniskiem, przystankiem autobusowym, PKS, a także z autostradą. Tylko wtedy dojazd nie będzie uciążliwy, a to sprawa, na którą większość zaproszonych zwraca największą uwagę. Wielokrotnie odmawiają, ponieważ dotarcie na wykłady byłoby dla nich po prostu zbyt męczące. Jaki region będzie najlepszy?

Mazury – nie tylko na odpoczynek

Bardzo polecanym miejscem na konferencje są Mazury. Szczególnie wybierając dobry hotel, z przestronnymi salami konferencjami, komfortowymi pokojami oraz najlepszej jakości wyposażeniem – komentuje nasz rozmówca z Hotelu Azzun Orient SPA & Wellness.

Decydując się na Mazury można przygotować dla uczestników konferencji szereg atrakcji, takich jak spływy kajakowe, wieczorne biesiady czy rejsy statkiem. Połączenie przyjemnego z pożytecznym sprawi, że będzie to konferencja, której zaproszone osoby długo nie zapomną.

Inne kluczowe zagadnienia

Organizacja konferencji to jednak nie tylko znalezienie najlepszego miejsca. Znaczenie ma też duży parking, szczególnie kiedy większość uczestników dojeżdża własnymi samochodami. Ponadto warto sprawdzić miejsca hotelowe, ponieważ konferencje niejednokrotnie trwają dwa bądź trzy dni. Sama sala musi mieć dużą powierzchnię i być należycie wyposażona, tzn. posiadać rzutniki, monitory czy profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Widać zatem, że przygotowanie takiego wydarzenia obejmuje zadbanie o wiele kwestii, jednak z odpowiednim planem i stosownym przygotowaniem do zadania wszystko powinno się udać.