meble z palet drewnianych Przedsiębiorca
7 września 2017

Meble z palet – modne, tanie i pomysłowe. Jak je zrobić?

Palety mają zastosowanie głównie w transporcie – na wykonanych z drewna lub czasem z tworzywa sztucznego platformach można stabilnie umieścić niemal każdy ładunek. Jednak czas, kiedy palety stosowano wyłącznie w magazynach i firmach logistycznych dawno minął. Dzisiaj można je spotkać także w wielu modnych nowoczesnych mieszkaniach i restauracjach, a wykonywaniem mebli z palet zajmują się też wykształceni projektanci. Skąd wziąć palety i jak je wykorzystać? Odpowiedzi znajdziecie w naszym poradniku.

Bądź kreatywny

Zaletą palet jest to, że są bardzo stabilne i wytrzymałe – te cechy pozwalają im dobrze spełniać swoją podstawową rolę – palety mają zdolność utrzymywania na sobie ładunków ważących setki kilogramów. Ta wytrzymałość na obciążenia pozwala też stawiać palety jedna na drugiej i tworzyć z nich ciekawe konstrukcje. Tak naprawdę to, co stworzymy z palet zależy tylko od naszej wyobraźni. Drewno, z którego są wykonane to materiał niezwykle podatny na wszelkiego rodzaju prace polegające na malowaniu, barwieniu, lakierowaniu, szlifowaniu lub przycinaniu. Możemy stworzyć kanapę z palet w stylu boho – podkreślając ich ekologiczny charakter i pozostawiając naturalne drewno – albo stworzyć nowoczesny stolik kawowy, lakierując palety na wysoki połysk i przykrywając taflą szkła. Z palet mogą powstać meble w dowolnym stylu. Cechy, które je łączą, to dbałość o środowisko, kreatywność i oszczędność – nawet gotowe meble wykonane z palet będą znacznie tańsze niż meble tradycyjne.

Skąd wziąć palety?

Kiedy obejrzymy już w sieci setki inspirujących zdjęć i przeczytamy wszystkie poradniki na temat tworzenia mebli z palet, zwykle stajemy przed kluczowym pytaniem – skąd wziąć palety do budowy mebli? Sporo osób decyduje się na palety używane – jednak niestety często są one w bardzo kiepskim stanie, co powoduje, że przy wykonywaniu mebli musimy znacznie bardziej się napracować. Poza tym nigdy nie wiemy, co na takich paletach było przewożone – mogą być one też nasączone szkodliwymi dla człowieka substancjami, które mają zapobiegać szybkiemu zniszczeniu się palet w trakcie transportu. Lepiej więc kupić nowe palety, co do których będziemy mieć pewność, jak zostały wykonane. Znajdziemy je w przedsiębiorstwie Eko-Las Dobiegniew s.c. Freyer Roman, Wdowicki Paweł.

Jesteśmy firmą kreatywną, otwartą na aktualne potrzeby rynku. Nasza kadra pracownicza jest wykwalifikowana, posiadamy nowoczesny park maszynowy, sukcesywnie modernizowany, dzięki czemu nasze wyroby są najwyższej jakości. Firma dysponuje własnym transportem (naczepy typu MEGA), dzięki czemu możemy sami dowieźć zakupione palety wprost do odbiorcy – mówi właściciel firmy.

Palety wykonywane są w standardowych rozmiarach oraz w formacie nietypowym na specjalne zamówienie. Kupując je tutaj szybko stworzymy unikalne meble z palet. Pełną ofertę firmy dobrze obrazuje ten krótki filmik.