mieszkanie-na-wakacje Przedsiębiorca
24 lipca 2018

Mieszkanie na wakacje jako alternatywa dla hotelu

Mieszkanie na wakacje może być świetną alternatywą dla wynajmowanego hotelu. Chociaż pokoje hotelowe są komfortowe i zapewniają wiele wygód, apartament może być jeszcze przyjemniejszym miejscem na spędzenie udanego urlopu. Dlaczego to właśnie mieszkanie pomoże ci się lepiej zrelaksować? Sprawdź, jeśli właśnie szukasz wakacyjnej kwatery albo w niedługim czasie planujesz nadmorski wypoczynek, gdzie apartamentów nie brakuje.

Spokój i komfort w niższej cenie

Przede wszystkim mieszkanie na wakacje oferuje nam spokój i komfort w atrakcyjnej cenie. Często obawiamy się, że samodzielny apartament wyniesie nas dużo więcej. To nieprawda – możemy wypoczywać bez obaw o koszty, ciesząc się przy tym maksymalnym poziomem wygody. Szczególnie korzystne ceny dotyczą większych grup, np. paczki przyjaciół lub rodzin z dziećmi. Nie oznacza to jednak, że romantyczne wczasy dla pary w apartamencie nie są możliwe.

Wręcz przeciwnie – w ofertach takich mieszkań możemy tak samo znaleźć powierzchnie idealne dla 6 czy 7 osób, jak i intymne wnętrza doskonałe dla dwójki zakochanych. To od liczby pokoi zależna jest cena, dlatego również niewielkie grupy wczasowiczów mogą spędzić udany i niezbyt obciążający budżet urlop. Przecież musimy mieć jeszcze pieniądze na atrakcje, chociażby zwiedzanie Daru Pomorza w Gdyni, bilet na molo w Sopocie i dobrą kawę nad Motławą czy inne smakołyki, którym latem ciężko jest się oprzeć – komentuje nasz rozmówca z firmy Uno Apartments, wynajmującej apartamenty w Gdańsku.

Dogodna lokalizacja

Dlaczego mieszkania na wakacje są doskonałą alternatywą dla hotelu? Ponieważ niejednokrotnie gwarantują znacznie lepszą lokalizację. Liczba apartamentów, które możemy wynająć, przekracza nasze wyobrażenie. Co roku właściciele mieszkań w Trójmieście oferują nowe kwatery, które można wynająć w dogodnej cenie i świetnym miejscu, pozwalającym cieszyć się dziennym i nocnym życiem miasta. To ważne nie tylko dla młodych, żądnych atrakcji osób. Ta kwestia ma też znaczenie dla rodzin z dziećmi, jak i dla starszych małżeństw, chcących mieć wszystko na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowe udogodnienia

Trzeba również dodać, że mieszkania na wakacje oferują liczne udogodnienia. Obawiasz się, że nie będzie ci tak wygodnie, jak w hotelu? Szybko zmienisz zdanie, kiedy dowiesz się, jak właściciele apartamentów troszczą się o swoich gości. Poza dogodnie wyposażonym apartamentem (i kompletnie urządzoną kuchnią!) oferują im też indywidualne miejsce parkingowe, jeśli na wczasy jedziemy własnym autem. Ponadto, proponują przygotowanie przestrzeni mieszkalnej dla najmłodszych, np. zapewniając im łóżeczko albo wanienkę. Poczujemy się jak w domu, a nawet lepiej, bo nie będą nam towarzyszyć żadne troski. Wakacje nad morzem spędzone w komfortowym, ładnie zaaranżowanym mieszkaniu, będziemy wspominać przez długie zimowe miesiące.