Przedsiębiorca
14 listopada 2018

Modernizuj wnętrza przy użyciu tkanin dekoracyjnych!

Nie masz wystarczających środków, aby wymienić w swoim domu meble, czy dokonać pełnego remontu? Dzisiaj malowanie ścian, czy kupno nowych szaf i sof to nie wszystko. Przede wszystkim liczy się pomysł, a także podążanie za określonym stylem wnętrzarskim. Bardzo ciekawą techniką aranżowania wnętrz jest ta, którą rekomendują dekoratorzy. Ich propozycja opiera się o zmianie wizerunku danego pomieszczanie dzięki detalom – firanom, zasłonom, obrusom, poduszkom, czy też innego typu tkaninom dekoracyjnym!

Nowe oblicze wnętrz Twojego domu!

Nowe oblicze Twojej sypialni, jadalni, kuchni, czy salonu, można obecnie uzyskać bez długich remontów, kurzu, zapachu farb i kosztowej wymiany mebli. Warto postawić na prostsze i szybsze rozwiązania, które znacznie wpłyną na podwyższoną estetykę pomieszczeń, a także na zmianę ich charakteru i panującej w nich atmosfery. Dzisiaj można to osiągnąć przy wykorzystaniu różnego rodzaju tkanin dekoracyjnych. Mowa o obrusach, serwetkach, poszewkach na poduszki, o zasłonach i firanach. To ich doskonały dobór – najlepiej wybierać wyroby szyte na miarę – pod kątem wzornictwa, kolorystyki, a także faktury materiału, może przynieś spektakularny efekt. Z pozoru nudny, szary i niewyróżniający się salon, dzięki wyrazistym poduszkom i obrusom w błyszczących, krzykliwych kolorach, a także dzięki długim zasłonom w geometryczne wzory, błyskawicznie stanie się miejscem przytulnym, nowoczesnym, a także pobudzającym wyobraźnię!

Cztery pory roku – cztery zestawy tkanin dekoracyjnych

Od czego zacząć swoją zabawę z aranżacją wnętrz tkaninami dekoracyjnymi? Najlepiej od określenia stylu pomieszczenia, rozpisania budżetu, a także zapoznaniu się z konfiguratorami produktów, które dostępne są na stronach najlepszych producentów – na rynku wyróżnia się między innymi pracownia Magia Firan. Po określeniu wszystkich ważnych parametrów naszego wnętrza – poziomu jego nasłonecznienia, wielkości, rodzaj systemu okiennego, kolorystyki, otwartość i geometrii przestrzeni – możemy przejść do etapu, w którym przygotujemy dla siebie cztery różne zestawy tkanin dekoracyjnych. Każdy z nich będzie związany ze zmianą pór roku tak, aby Twoje pomieszczenia szybko się nie znudziły. Dla przykładu jadalnia latem może zostać upiększona lejącymi się, mlecznymi firanami z woali, które nadadzą lekkości i wakacyjnego nastroju a zimą przyozdobiona ciężkimi zasłonami, które dzięki modernistycznemu wzornictwu oraz wyrazistym kolorom, pobudzi Twoje zmysły do życia, nawet, jeśli za oknem będzie panował mróz. Warto wiedzieć, że tego typu zabawę aranżowania wnętrz, wykorzystuje się między innymi w hotelach, czy restauracjach!