nocleg-w-gorach Przedsiębiorca
12 lipca 2018

Na co zwracać uwagę rezerwując noclegi w górach?

Infrastruktura turystyczna w polskich górach rozrasta się w zawrotnym tempie. Planując wypad na południe kraju, możemy pozwolić sobie na wybór miejsca, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Podstawą dobrze zorganizowanego wyjazdu jest znalezienie odpowiedniego ośrodka wypoczynkowego – i wcale nie musi być to hotel! Komfortowe i niedrogie pokoje są dostępne również w pensjonatach. Na co warto zwrócić uwagę, planując noclegi pod Tatrami, np. w Bukowinie Tatrzańskiej? Zapraszamy do lektury.

Komfort pokojów noclegowych

Każdy dobry pensjonat powinien dysponować pokojami noclegowymi, w których gość może poczuć się jak u siebie w domu. Ważne, aby ich wnętrza były wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia, w tym wygodne łóżka, elementy umeblowania (stolik, szafa), TV, pełen węzeł sanitarny z akcesoriami i przyborami higienicznymi. Warto też sprawdzić, czy w wybranym pokoju znajduje się balkon, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy. W jeszcze większym poczuciu miejscowego klimatu pomoże pomysłowe zaprojektowanie wystroju wnętrz – nawiązanie do lokalnego stylu, np. przez drobne elementy małej architektury (rzeźbione meble z drewna, podświetlane rozety i in.).

Udogodnienia komunikacyjne

Lokalizacja miejsca noclegowego ułatwia planowanie podróży w jego pobliżu. Warto wcześniej sprawdzić, czy dany pensjonat jest usytuowany w sąsiedztwie ważnych arterii – dobry przykład stanowi podhalańska Willa Pod Miedzą, ulokowana nieopodal głównego węzła komunikacyjnego Bukowiny Tatrzańskiej. Osoby zmotoryzowane z pewnością zainteresuje możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu tuż przy budynku ośrodka wypoczynkowego. Jeszcze lepiej, gdy miejsca parkingowe są objęte monitoringiem. Goście poruszający się komunikacją publiczną zwrócą natomiast uwagę na dostępność busów.

Dostęp do lokalnych atrakcji

Podróż środkami lokomocji warto zamienić na pieszą wędrówkę – zwłaszcza gdy nieopodal noclegu w górach znajdują się ciekawe atrakcje. W przypadku Bukowiny Tatrzańskiej, ogromną popularnością cieszą się miejscowe baseny termalne i stoki narciarskie. Malownicze tereny skłaniają do wycieczek na piechotę i rowerem, a lokalne społeczności zachwycają folklorem, zapraszając do uczestnictwa w szeregu imprez sezonowych. Co ciekawe, na sporą część atrakcji turystycznych można uzyskać bardzo atrakcyjne upusty. Niektóre ośrodki wypoczynkowe dysponują bowiem specjalnymi promocjami. Przykładowo, klienci wspomnianej Willi Pod Miedzą mogą zakupić bilety na baseny Terma Bukowina z aż 12% rabatem.

Oferty specjalne

Wizyta w pensjonacie w żadnym wypadku nie musi ograniczać się do noclegu. Przy planowaniu wyjazdu okolicznościowego – z okazji rocznicy ślubu, długiego weekendu czy bożonarodzeniowego – można zwrócić uwagę na oferty okolicznościowe. Pakiety wypoczynkowe sprawiają, że pobyt w ośrodku wypoczynkowym staje się jeszcze przyjemniejszy, a jednocześnie nieco tańszy. Pakiet romantyczny, wakacyjny, sylwestrowy – pensjonaty wciąż ubogacają swoją ofertę turystyczną. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych górskich ośrodków wypoczynkowych.