Suplementy diety Przedsiębiorca
18 sierpnia 2021

Na czym polega kontraktowa produkcja suplementów diety?

Suplementy diety to jedne z bardziej popularnych środków wykorzystywanych jako sposób na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Choć nie są lekami, to ich oddziaływanie pozwala na uzupełnienie niedoborów niezbędnych organizmowi substancji odżywczych. Preparaty tego rodzaju można bez przeszkód wprowadzić na rynek, nawet jeśli nie dysponuje się odpowiednim zapleczem technologiczno-produkcyjnych za sprawą produkcji kontraktowej.

Dlaczego suplementy diety cieszą się tak dużą popularnością?

Suplementy diety są jednymi z najchętniej kupowanych środków dostępnych bez recepty. Nabywcy cenią je za wykorzystywanie naturalnych składników oraz korzystny wpływ na organizm. Zwykle do pozyskiwania cennych substancji używa się wyłącznie wyciągów roślinnych, ekstraktów pochodzenia odzwierzęcego, a także minerałów. Ze względu na swój skład mogą one dostarczać różnych składników, które są niezbędne do prawidłowego działania każdego organizmu – witamin, mikro- i makroelementów, a także takich substancji jak błonnik, kwasy tłuszczowe, luteina lub aminokwasy. Technologie produkcji suplementów diety pozwalają na wytwarzanie ich w formach łatwych do przyswojenia, ale również w takich postaciach, które są łatwe do zażycia – jako tabletki, kapsułki, proszki, syropy albo krople. Ponieważ nawet najlepiej skomponowana, zróżnicowana dieta nie jest w stanie dostarczyć wszystkich substancji odżywczych w odpowiedniej ilości, suplementy są dla wielu osób jedynym łatwo dostępnym rozwiązaniem.

Jak wygląda produkcja kontraktowa suplementów diety?

Produkcja suplementów diety wymaga posiadania odpowiedniego zaplecza badawczego, pozwalającego na opracowanie receptury wyrobu, a także technologii jego produkcji. Niezbędne będą także urządzenia umożliwiające wytworzenie specyfików, jak również ich konfekcjonowanie oraz przygotowanie do wysyłki. Do rozpoczęcia produkcji potrzebny będzie dostęp do laboratorium gwarantującego ocenę jakości wyrobu oraz znalezienie źródła zaopatrzenia w konieczne surowce. Wszystkie zadania związane z opracowaniem suplementu – zestawieniem jego składu, przygotowaniem i wdrożeniem produkcji oraz sporządzeniem wymaganej dokumentacji: m.in. ustaleniem zalecanej do spożycia dawki, opracowaniem informacji dla konsumenta oraz treści etykiety – można zlecić wyspecjalizowanemu podmiotowi, np. firmie DDB z Ornety, specjalizującej się w wytwarzaniu naturalnych suplementów diety o najwyższej jakości oraz produkcji kontraktowej. Będzie ona nadzorowała cały proces, dostarczając zamawiającemu gotowy do użytku produkt.