Plandeka jako nośnik reklamy Przedsiębiorca
1 lutego 2021

Nadruki na plandekach jako forma skutecznej reklamy

Plandeki samochodowe wykorzystuje się przede wszystkim w samochodach ciężarowych, dostawczych oraz w przyczepach towarowych. Codziennie pojazdy te przemierzają tysiące kilometrów. Są widoczne w ruchu i na parkingach. W przestrzeni miejskiej, na autostradach i na ulicach małych miasteczek. Obecność reklam we współczesnym świecie jest tak powszechna, że nikogo już nie dziwi, że trafiają one także na plandeki samochodowe. Czy są skuteczne, jako nośnik reklamy? Przeczytaj!

Plandeki samochodowe – duże powierzchnie do wykorzystania

Plandeki to duże płachty materiału wykonane z mocnego, elastycznego i wodoodpornego tworzywa. Produkuje się je z tkaniny poliestrowej pokrywanej dodatkowo warstwą poliuretanu lub w całości z polietylenu. Ich podstawową funkcją jest okrywanie i zabezpieczanie przewożonych towarów przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, głównie przed wilgocią, wiatrem i słońcem. Muszą być więc mocne, elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Plandeki okrywają przestrzeń bagażową naczep samochodowych, pojazdów ciężarowych, samochodów dostawczych, a nawet małych przyczep towarowych do aut osobowych. Chronią przed brudem i kurzem oraz zabezpieczają transport przed ewentualnymi kradzieżami.

Skuteczna reklam na pojazdach – mobilna reklama outdoorowa

Duże powierzchnie plandek samochodowych doskonale nadają się jako nośniki reklamy. W świecie przez nią zdominowanym, w którym przekaz marketingowy jest jednym z ważniejszych elementów budowanie pozycji firmy lub marki trudno nie pokusić się o wykorzystanie tak dobrego miejsca na umieszczenie informacji o firmie. Dlatego większość przedsiębiorców nanosi na plandeki swoich pojazdów treści reklamowe. Najczęściej są to przekazy wizualne, wykorzystujące atrakcyjne zdjęcia lub grafiki oraz nośne hasła, a także logotypy firm i dane teleadresowe.

Psychologia postrzegania określa skuteczność reklamy mobilnej. Badania wskazują, że wystarczy kilka sekund, by przekaz reklamowy był skuteczny, czyli zapamiętany, a nawet zarejestrowany w podświadomości. Reklamę na plandekach z powodzeniem zaliczyć można do reklamy outdoorowej. Dla efektywnego wykorzystania tego typ reklamy najważniejsze są strategia marketingowa reklamodawcy i wybór lokalizacji. W przypadku reklamy na samochodach kwestia poruszania się pojazdu daje ogromne możliwości dotarcia do grupy docelowej. Poszerza się też zasięg reklamy, co w znacznym stopniu ułatwia przekaz marketingowy.

„Właściciele znanych marek z różnych branż handlu i usług – twierdzi przedstawiciel firmy Montaż i Naprawa Plandek – umieszczają logotypy i treści reklamowe na własnych pojazdach. Dużą popularnością cieszy się reklama na naczepach i pojazdach wśród przedsiębiorstw transportowych posiadających własną flotę samochodów ciężarowych i dostawczych. Również wypożyczalnie przyczep samochodowych reklamują swoje usługi na plandekach „.

Renomowani producenci plandek samochodowych wykorzystuję materiały wysokiej jakości, które znakomicie nadają się do nanoszenie efektownych treści reklamowych. Zazwyczaj dysponują profesjonalnymi maszynami zgrzewającymi, maszynami do zadruku wielkoformatowego oraz specjalistycznymi laminatorami, które zabezpieczają wydruk przed promieniowaniem UV i uszkodzeniami mechanicznymi.

Reklama na pojazdach zapewnia ciągłą ekspozycję marki lub hasła reklamowego. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest ona darmowa. Mobilność pojazdu, a wraz z nim reklamy, z pewnością ułatwi odniesienie sukcesu marketingowego. Wszystkie argumenty przekonują więc, że nie warto z niej rezygnować.