Autokary turystyczne Przedsiębiorca
10 grudnia 2020

Najbardziej znane i cenione marki autokarów turystycznych

Rynek motoryzacyjny stale się rozwija, a kolejne marki tworzą różnorodne modele pojazdów o wielu zastosowaniach. Nie inaczej jest w przypadku autokarów wycieczkowych powszechnie wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa z branży turystycznej. Niektóre modele takich aut są jednak znacznie bardziej znane niż inne. Które marki autokarów wycieczkowych cieszą się największą popularnością?

Najpopularniejsze marki autokarów turystycznych

Obecnie na rynku motoryzacyjnym istnieją tysiące marek, jednak nie każda z nich zajmuje się produkcją autokarów wycieczkowych. Takie pojazdy cechują się bowiem zupełnie inną konstrukcją niż klasyczne samochody osobowe, dlatego wymagają zastosowania nieco bardziej skomplikowanych rozwiązań.

Autokary turystyczne są tworzone w znacznie mniejszej skali niż klasyczne auta. Istnieje jednak wiele firm zajmujących się ich produkcją. Są to, między innymi, takie marki, jak:

  • Mercedes-Benz,
  • Neoplan,
  • MAN,
  • Bova,
  • Solbus,
  • Van Hool,
  • Setra,
  • Scania,
  • VDL,
  • Otokar.

Wymienione marki to najpopularniejsi producenci autokarów wycieczkowych w Polsce. Pojazdy tego typu tworzą też inne przedsiębiorstwa, takie jak Kia Motors, Nissan, Tata Motors, Saurer, Volvo AB czy Ursus Bus. Takie firmy są jednak znacznie mniej znane, a ich autokary pojawiają się na polskich drogach rzadziej.

Najpopularniejsze marki autokarów wycieczkowych są powszechnie wykorzystywane przez biura turystyczne z całego kraju. Firmy zajmujące się ich produkcją mają doświadczenie w branży motoryzacyjnej od kilkudziesięciu lat, co wpływa na ich wysoką pozycję na rynku – tłumaczy ekspert z firmy Erika sprzedającej używane autobusy turystyczne popularnych marek

Marka autokaru turystycznego a jego jakość

Każdy model autokaru turystycznego różni się od innych pod względem wielu aspektów. Współczesne pojazdy są produkowane z zachowaniem wszelkich systemów bezpieczeństwa, które są niezwykle istotne w przypadku przewozu większych grup osób. Bardzo często wyposaża się je również w dodatkowe udogodnienia w postaci WC czy barku. Takie rozwiązania umilają podróż zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Obecnie poszczególne marki prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej innowacyjnych autokarów turystycznych na miarę XXI wieku. Z tego powodu co roku liderzy na rynku motoryzacyjnym zmieniają się, a do salonów trafiają ciekawe propozycje chętnie wybierane przez liczne biura podróży i inne firmy tego typu. Większość przedsiębiorstw decyduje się na inwestowanie w sprawdzone marki, które zachowują wysoką pozycję od wielu lat.