Przedsiębiorca
10 kwietnia 2018

Trzy najważniejsze zalety okien aluminiowych

Od lat w branży produkcji okien i drzwi dominują produkty wykorzystujące wysokiej klasy aluminium. Jest to bowiem bardzo estetyczny i trwały materiał, który nie tylko polecany jest przez kupujących, ale i przez producentów. Poznaj trzy największe zalety okien aluminiowych.

Nowoczesność i niepowtarzalny styl

Pierwszą zaletą okien aluminiowych jest ich bogata oferta rynkowa. W łatwy sposób można znaleźć wielu dystrybutorów oraz producentów, którzy wytwarzają swoje wyroby właśnie w tej technologii. Warto jednak zwrócić uwagę na parametry techniczne takie jak izolacyjność akustyczna, termiczna, szczelność czy też współczynnik przenikania ciepła. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości oraz niepowtarzalnej estetyce, zgłoś się do firmy Stig-aluminium, która zaopatruje w okna i drzwi w nowoczesnej technologii klientów indywidualnych oraz klientów instytucjonalnych (takich jak dystrybutorzy okien, sklepy ze stolarką okienną czy też inwestorzy). To właśnie u takich renomowanych producentów można zakupić okna aluminiowe o różnych kształtach, wielkościach, technikach otwierania czy też w różnych wersjach kolorystycznych. Okna aluminiowe wyróżniają się bowiem wysoką estetyką – pasują do każdego stylu budowlanego i wnętrzarskiego i są przy tym bardzo trwałe. Olbrzymią zaletą okien aluminiowych jest również łatwość utrzymania ich czystości.

Stabilność – duże rozmiary

Drugą zaletą okien aluminiowych jest ich stabilność oraz łatwość produkcji. Najlepsi producenci są w stanie wytwarzać nie tylko okna w standardowych rozmiarach, ale i całe fasady szklano-aluminiowe budynków biurowych, publicznych czy też mieszkalnych. Stolarka aluminiowa, w przeciwieństwie do stolarki drewnianej, pozwala również na tworzenie dużych rozmiarów okien narożnych. Zarówno tych z ramami krawędziowymi, jak i tych bez nich. Duża plastyczność surowca, jakim jest aluminium, przy jego wysokich właściwościach technicznych, pozwala na tworzenie niepowtarzalnych i stylowych okien – prostokątnych, kwadratowych, trójkątnych czy też owalnych.

Generowanie wysokich oszczędności

Jedną z trzech najważniejszych zalet dobrych okien aluminiowych od renomowanych producentów jest też możliwość generowania dzięki nim wysokich oszczędności. Są one uzyskiwane dzięki komorowej strukturze profili okiennych, a także zastosowaniu konstrukcji dwuszybowej – przestrzenie pomiędzy szybami są wypełniane gazami szlachetnymi o wysokim współczynniku termoizolacyjności (np. argonem). Jeśli chodzi o konstrukcję okien aluminiowych, warto również wspomnieć o wykorzystaniu poliamidów z włóknami szklanymi, które stanowią przekładnie umieszczone w komorach. Wszystkie te rozwiązania są w stanie zapewnić parametr przenikania ciepła UW na poziomie 0,8 – 1,1 W/(m2*K).